PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Łowicz: Podejrzani o paserstwo ciągników czekają na wyrok sądu

Łowicz: Podejrzani o paserstwo ciągników czekają na wyrok sądu

Autor: Świat Rolnika 2022-05-16 22:30:00
paserstwo ciągników

Sprawa ciągnąca się już dwa lata dobiega końca. Rodzina z gminy Kocierzew, a także mieszkaniec Gdańska lada chwila mają usłyszeć wyrok za paserstwo ciągników

10 maja przed Sądem Rejonowym w Łowiczu doszło do wygłoszenia mów końcowych stron w procesie związku z paserstwem ciągników. Oskarżonymi o paserstwo traktorów Zetor, John Deere i Frendt w tej sprawie są 4 osoby – mieszkaniec gminy Kocierzew M.K., jego żona P.K. oraz teść P.P. z gminy Chąśno, a także M.O., mieszkaniec Gdańska. 

Sprawa rozpoczęła się już dwa lata temu

Sprawa nabrało rozgłosu jeszcze w 2020 roku. To właśnie dwa lata temu policjanci kryminalni z Łowicza wpadli na trop trzech, jak się później okazało, kradzionych ciągników o sporej wartości. W toku postępowania kryminalni doszli do M.O. z Gdańska, który pośredniczył w nielegalnej sprzedaży ciągników.

Historia pierwszy raz trafiła na ławę sądową 24 czerwca 2021 roku. Tego dnia małżeństwo z gminy Kocierzew Pd. zasiadło na ławie oskarżonych i usłyszało zarzuty nabycia rzeczy pochodzącej z kradzieży (paserstwo).

paserstwo ciągników

Paserstwo ciągników zdemaskowane przez mechanika

Z kolei druga rozprawa miała miejsce 5 lipca 2021 r. Podczas niej przesłuchano kilku świadków m.in. mechanika spod Łowicza, który dał początek sprawie. Okazał się być kluczem, ponieważ to dzięki jego przytomności szwindel ujrzał światło dzienne.

Pewnego razu do jego warsztatu przywieziono ciągnik pochodzący z kradzieży. To on zorientował się, że z ciągnikiem jest coś nie tak. Postanowił nie wzywać od razu policji, tylko prowadzić śledztwo na własną rękę. Dopiero gdy mechanik utwierdził się w swoim przekonaniu, postanowił zaangażować w sprawę policję.

Jak podaje portal łowiczanin.pl 10 maja 2022 r. przed Sądem Rejonowym zeznania składał biegły sądowy dokonujący opinii kryminalistycznej dwóch ciągników. Wygłoszone zostały również mowy końcowe prokuratora oraz obrońcy. Teraz oskarżonym nie pozostaje nic innego, jak czekać na wyrok Sądu Rejonowego w Łowiczu.

Czytaj też: Kradzież ciągnika w biały dzień. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia

źródła: lowiczanin.pl/ fot. pexels, pixabay
 


Pijany traktorzysta zawisł na skarpie. Złapał go policjant na urlopie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-01 17:45:00

Rolnik wjechał ciągnikiem na autostradę i… pod prąd. Ale to nie koniec

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-01 10:38:00

KRUS: ważne zmiany w ubezpieczeniu zdrowotnym już od dziś

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-01 10:18:00

BULT SMOGOWICZE