PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Kradzież ciągnika w biały dzień. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia

Kradzież ciągnika w biały dzień. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-22 20:30:00
Kradzież ciągnika

Kryminalni z Kołobrzegu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego wartości 10 tysięcy złotych.

W czasie zatrzymania i przeszukania jednego ze sprawców ujawnili przy nim narkotyki. Wytężona praca funkcjonariuszy doprowadziła do odnalezienia i przekazania pojazdu pokrzywdzonemu. Złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci dozoru policyjnego.

Odpowiedzą za kradzież ciągnika

Do kołobrzeskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który oznajmił, że z pobliskiego pola, skradziono jego ciągnik rolniczy. Kradzież ciągnika miała miejsce w biały dzień, a funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie po maszynie został jedynie ślad na ziemi.

Policjanci wydziału kryminalnego podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży oraz odnalezienia pojazdu. Wytężona praca przyniosła zamierzone efekty. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzany o przestępstwo mężczyzn, a przy jednym z nich znaleźli 4 gramy narkotyków w postaci amfetaminy. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów dotyczących kradzieży oraz jednemu ze sprawców zarzutu dotyczącego posiadania narkotyków.

O ich losie zadecyduje sąd, mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci dozoru policyjnego. Odzyskany ciągnik rolniczy został przekazany pokrzywdzonemu i już wrócił do pracy na gospodarstwie.  

kradzież ciągnika

Czytaj też: Polityk PiS z Mazowsza zatrzymany za kradzież ciągnika! Był naćpany!

kolobrzeg.policja.gov.pl/fot.policja


Autor: Świat Rolnika

Ciągnik wypadł z drogi i się przewrócił. O mały włos od tragedii..


Autor: Polska Agencja Prasowa

Prawdziwy „Gang Olsena”. Złodzieje holowali uszkodzone auto ciągnikiem


Autor: Emilia Gromczak

Musisz to zobaczyć. Winnica na ekstremalnych wysokościach


BULT SMOGOWICZE