PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Kombajn przejechał rolnika w Zabrzeży. Mężczyzna zmarł na miejscu

Kombajn przejechał rolnika w Zabrzeży. Mężczyzna zmarł na miejscu

Autor: Świat Rolnika 2022-07-26 17:15:00
Kombajn

W województwie małopolskim podczas żniw doszło do tragicznego wypadku. Jeden z rolników wpadł pod jadący kombajn. Mężczyzny nie udało się uratować.

Żniwa to czas natężonej pracy rolniczej, w której nietrudno o wypadek. Do jednego z nich doszło w poniedziałek 25 lipca w miejscowości Zabrzeż w gminie Łącko. Śmierć pod kołami kombajnu poniósł 66– letni rolnik. Sądeccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia.

Rolnik wpadł pod kombajn na własnym polu

W poniedziałek 25 lipca bieżącego roku około godziny 10:50 w miejscowości Zabrzeż doszło do tragicznego wypadku podczas prac polowych – 66– letni rolnik wpadł pod kombajn zbierającego zboże na jego polu. Choć natychmiast wezwano służby ratunkowe, mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Jak informuje oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, po przybyciu na miejsce wypadku służb ratowniczych, poszkodowany był przytomny. Niestety, chwilę później nie było z nim kontaktu i doszło do zatrzymania krążenia. Pomimo długiej reanimacji 66– letni mieszkaniec gminy Łącko zmarł w skutek poniesionych obrażeń.

Jak ustalili policjanci, kierujący kombajnem 43– latek był trzeźwy, nie miał jednak uprawnień niezbędnych do prowadzenia kombajnu zbożowego.

Na miejscu pracowali policjanci ze Starego i Nowego Sącza, którzy przeprowadzili oględziny i inne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Decyzją prokuratora ciało 66– latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Kombajn

Policja po raz kolejny apeluje o bezpieczeństwo na polu

Ponieważ śmierć rolnika spowodowana przez kombajn to już nie pierwszy tego typu wypadek, policja apeluje o szczególną rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych. Przypomina, że użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Zwraca uwagę, że przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną. Nie wolno przewozić ludzi na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

Czytaj również:Kombajn wyrwał rolnikowi rękę. Majstrował we włączonej maszynie

Policja.gov / Sadeczanin.info /fot. FB, OSP Czerniec