PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ciągnik rolniczy przygniótł kierowcę w Witoszynie. Pojazd wpadł do rowu

Ciągnik rolniczy przygniótł kierowcę w Witoszynie. Pojazd wpadł do rowu

Autor: Świat Rolnika 2022-07-22 21:30:00
Ciągnik

W Witoszynie miał miejsce niebezpieczny wypadek. Ciągnik rolniczy wywrócił się do rowu i przygniótł 70– letniego kierowcę.

W położonym w województwie lubelskim Witoszynie (w gminie Kazimierz Dolny) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Traktor, którym kierował 70– letni mieszaniec gminy Wąwolnica przewrócił się do rowu, przygniatając kierowcę. Mężczyzna trafił do szpitala, był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Rolnik stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu

Do wypadku doszło w czwartek 21 lipca rano przed godziną 8 w Witoszynie, w gminie Kazimierz Dolny. Kierujący ciągnikiem rolniczym, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do rowu, po czym ciągnik przewrócił się, przygniatając kierowcę. Konieczna była pomoc strażaków, aby wydostać poszkodowanego z kabiny.

Jak podaje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, 70– letni mieszkaniec gminy Wąwolnica, po udzieleniu mu pierwszej pomocy trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Jak wykazało badanie, był trzeźwy. Z jego relacji wynika, że do zdarzenia mogło dojść na skutek niekontrolowanego ruchu narzędzia (wideł do przewożenia palet) zawieszonych na tylnym podnośniku ciągnika. Po najechaniu na nierówność, pojazd poskoczył i zamontowane urządzenie przeważyło maszynę, w wyniku czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.

Podkomisarz Ewa Rejn– Kozak podkreśla również, że wypadek był poważny, a kierowca przeżył dzięki temu, że ciągnik posiadał kabinę.

Szczegóły zdarzenia badają policjanci z posterunku w Kazimierzu Dolnym.

Ciągnik przygniótł rolnika w województwie łódzkim

Niestety, wypadek z Witoszyna nie jest odosobnionym tego typu zdarzeniem w ostatnim czasie. W sobotę 16 lipca 47 – letni rolnik zginął przygnieciony przez ciągnik podczas prac polowych w Woli Przedborskiej (powiat radomszczański, województwo łódzkie).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47– letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego kierujący ciągnikiem rolniczym zetor 3511 wykonywał prace na swoim polu. Zjeżdżając ze skarpy ciągnik za bardzo przechylił się na prawo, co doprowadziło do jego przewrócenia. Maszyna przygniotła rolnika. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj również:Porsche uderzyło w traktor. Groźny wypadek na Podlasiu

Policja.gov /radio.lublin /fot. KPP Puławy