PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Groźny wypadek. Motocyklistka wjechała w ciągnik rolniczy

Groźny wypadek. Motocyklistka wjechała w ciągnik rolniczy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-08-05 22:00:00
Motocyklistka

W Ropie, na drodze prowadzącej do miejscowości Brunary, motocyklistka zderzyła się z ciągnikiem rolniczym, który ciągnął prasę do siana.

Kobieta nie zdążyła wyhamować, uderzyła w koło traktora i upadła na ziemię. Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Ropy i Gorlic, pogotowie ratunkowe i policja. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanej kobiecie pomocy. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć, kobieta w wypadku złamała rękę.

Motocyklistka nie zauważyła skręcającego ciągnika

Lipiec i sierpień to dla rolników czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku. W tych miesiącach częściej niż zwykle na drogach można spotkać traktory, kombajny i inne maszyny rolnicze, które są wykorzystywane podczas prac polowych. Niestety co roku  w tym czasie dochodzi do wielu wypadków z udziałem pojazdów rolniczych.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Ropie koło Gorlic. Motocyklistka z impetem uderzyła w ciągnik rolniczy, który ciągnął prasę do siana. Skręcający na posesję pojazd, zauważyła w ostatniej chwili. Niestety nie zdążyła wyhamować, uderzyła w koło ciągnika i upadła, doznając urazu ręki.  

Przypomnijmy, że do podobnego wypadku doszło w Kierwinach, gdzie motocyklista wjechał wprost pod kosiarkę podczepioną do ciągnika.

Motocyklistka

Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Ropy i Gorlic, pogotowie ratunkowe i policja. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanej kobiecie pomocy. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć, motocyklistka w wypadku złamała rękę.

W trakcie akcji ratunkowej droga w kierunku Brunar była nieprzejezdna. Policjanci z Gorlic ustalają okoliczności tego wypadku.

Czytaj też: Śmiertelny wypadek pod Poznaniem. Motocyklista zderzył się z traktorem

sadeczanin.info/fot.Pixabay