PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Kanada nałożyła na Rosję sankcje. Kolejne sankcje

Kanada nałożyła na Rosję sankcje. Kolejne sankcje

Autor: Tomasz Racki 2022-04-11 14:50:00
sankcje

Kanada nałożyła kolejne sankcje na Rosję. Ich celem są trzydzieści trzy firmy rosyjskiego sektora zbrojeniowego.

Informację przekazał w poniedziałek w komunikacie minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly. Rząd Kanady podkreślił, że dalsze ograniczenia są cały czas rozważane. Od 24 lutego, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, Kanada nałożyła sankcje na ponad 700 osób i podmiotów z Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Kanada nakłada sankcje na Rosję

„Podmioty te udzieliły pośredniej lub bezpośredniej pomocy rosyjskiemu wojsku i w związku z tym są współodpowiedzialne za ból i cierpienie, spowodowane bezsensowną wojną Władimira Putina na Ukrainie. Świat reaguje na straszne wydarzenia w Buczy i na całej Ukrainie; sankcje są przypomnieniem, że Kanada będzie wśród tych, którzy zdecydowanie dopominają się pociągnięcia do odpowiedzialności Władimira Putina i jego pomocników” – podkreślono w komunikacie.

Nałożenie kanadyjckich Sankcji oznacza m.in. zamrożenie aktywów i zakaz współpracy z takimi podmiotami, jak Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii, stocznia Vympel Shipyard JSC czy działająca w branży konstrukcji maszyn firma Integral SPBB.

Rząd Kanady podkreślił, że dalsze ograniczenia są cały czas rozważane. Od 24 lutego, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, Kanada nałożyła sankcje na ponad 700 osób i podmiotów z Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Zełenski dziękuje Trudeau za pomoc dla Ukrainy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w sobotę podziękował premierowi Kanady Justinowi Trudeau za pomoc udzieloną Ukrainie – informuje Ukrinform

„Rozmawiałem przez telefon z Justinem Trudeau. Podziękowałem za wsparcie inicjatywy #StandUpForUkraine, za 1 mld CAD pomocy finansowej i 500 mln USD dodatkowego wsparcia obronnego. Razem silniejsi!" – napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski.

Jak podał Ukrinform, w bieżącym i przyszłym roku Kanada planuje udzielić Ukrainie 500 mln CAD pomocy wojskowej (ok. 416 mln USD) i prawie 1 mld CAD (ok. 830 mln USD) nowych środków kredytowych na wsparcie zobowiązań rządowych.

Czytaj także: Jest embargo na import węgla. Kolejne sankcje wobec Rosji zatwierdzone

PAP/fot. pixabay


Autor: Kamila Ciężka

UNICEF: Ponad ośmiu milionom dzieci grozi śmierć z głodu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Niemiecki rząd planuje wywłaszczenie części Nord Stream 2


Autor: Polska Agencja Prasowa

UE: Rosja ponosi wyłączną winę za kryzys żywnościowy


BULT SMOGOWICZE