PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Henkel wycofuje się z działalności w Rosji

Henkel wycofuje się z działalności w Rosji

Autor: Tomasz Racki 2022-04-19 13:23:00
henkel

Henkel wycofuje się z działalności w Rosji – poinformował we wtorek koncern chemiczny. Jeden z liderów światowego rynku. 

Decyzja ma związek ze sprzeciwem firmy wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Decyzja została podjęta w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. Obecnie firma przygotowuje się do wyjścia. 

Henkel opuszcza Rosję

"Henkel będzie ściśle współpracował ze swoimi zespołami w Rosji nad szczegółami, aby zapewnić prawidłowy przebieg procesu" – napisano. Dodano, że w tym czasie 2 500 pracowników Henkla w Rosji będzie kontynuowało pracę i otrzymywało wynagrodzenie.

"W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie oszacować spodziewanych skutków finansowych dla Henkla wynikających z planowanego wyjścia" – przekazała spółka.

"Henkel potępia rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie i przemoc wobec niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych kolegów na Ukrainie" – powiedział Carsten Knobel, prezes zarządu Henkla.

Henkel AG and Co. KGaA to niemiecki koncern chemiczny z siedzibą w Düsseldorfie założony w 1873 r. Firma specjalizuje przede wszystkim w produkcji środków higienicznych do użytku domowego i przemysłowego. 

Firmy masowo opuszczają Rosję

Michaił Fiodorow ukraiński minister transformacji cyfrowej ogłosił kolejne firmy, które zdecydowały się na bojkot zbrodniczego rynku rosyjskiego.

Od momentu najazdu Rosji na niepodległą Ukrainę zaczęła pojawiać się i stopniowo rosnąć presja na międzynarodowe koncerny, aby te zwinęły swój interes z kraju Putina. Jednym zajęło to stosunkowo mało czasu, ale inni potrzebowali ponad miesiąca, żeby zdecydować się na taki krok. 

Ericsson (szwedzkie przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym. Jest dostawcą usług i infrastruktury dla operatorów telekomunikacyjnych) zawiesza działalność w Rosji na czas nieokreślony. Pod koniec lutego Ericsson zawiesił wszystkie dostawy do klientów w Rosji. Pracownicy Ericssona w Rosji zostaną wysłani na płatne urlopy.

W rezultacie Ericsson rezerwuje 0,9 miliarda koron szwedzkich. W I kwartale 2022 roku z tytułu utraty wartości aktywów i innych kosztów nadzwyczajnych. Koszty zwolnień personelu nie są wliczone w cenę.

Kolejny międzynarodowy koncern, eBay Inc., zawiesił dostawy do Rosji. Amerykańska firma, świadcząca usługi w zakresie aukcji internetowych i sklepów internetowych, zawiesiła dostawy towarów do rosyjskich odbiorców.

Czytaj także: Stellantis wstrzymuje produkcję w Rosji. Znikają Opel, Crysler, Citroen…

PAP/fot. pixabay


Autor: Świat Rolnika

Ukraina uruchomiła pilotażowy eksport zboża na Litwę koleją


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szef misji FAO: Najgorszy kryzys żywnościowy może dopiero nastąpić


Autor: Tomasz Racki

"Die Welt": Niemcy stają się pośmiewiskiem polityki międzynarodowej


BULT SMOGOWICZE