PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Stellantis wstrzymuje produkcję w Rosji. Znikają Opel, Crysler, Citroen…

Stellantis wstrzymuje produkcję w Rosji. Znikają Opel, Crysler, Citroen…

Autor: Tomasz Racki 2022-04-19 11:29:00
stellantis

Stellantis wstrzymuje produkcję samochodów w Rosji – poinformowało biuro prasowe koncernu motoryzacyjnego. 

Do spółki należą takie marki jak Citroen, Chrysler, Alfa Romeo czy Opel. W oświadczeniu zaznaczono, że zawieszenie ma związek z "gwałtownym wzrostem liczby sankcji i problemami logistycznymi". Pracę zawiesiła fabryka w Kałudze. Dodano, że firma ma zamiar "chronić swoich swoich pracowników".

Stellantis wynosi się z Rosji

"Stellantis potępia przemoc i popiera wszelkie działania, które mogą przywrócić pokój" - podkreślono.

Według Reutersa "czwarty co do wielkości producent samochodów na świecie" posiada "zaledwie 1 proc. udziałów w Rosji".

Stellantis N.B to francusko-włosko-amerykański koncern motoryzacyjny powstały w 2021 roku w wyniku fuzji włosko-amerykańskiej spółki Fiat Chrysler Automobiles z francuską spółką Groupe PSA. Do Stellantis należą m.in. Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Opel, Peugeot, Fiat, Jeep czy Dodge.

Firmy masowo opuszczają Rosję

Michaił Fiodorow ukraiński minister transformacji cyfrowej ogłosił kolejne firmy, które zdecydowały się na bojkot zbrodniczego rynku rosyjskiego.

Od momentu najazdu Rosji na niepodległą Ukrainę zaczęła pojawiać się i stopniowo rosnąć presja na międzynarodowe koncerny, aby te zwinęły swój interes z kraju Putina. Jednym zajęło to stosunkowo mało czasu, ale inni potrzebowali ponad miesiąca, żeby zdecydować się na taki krok. 

Ericsson (szwedzkie przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym. Jest dostawcą usług i infrastruktury dla operatorów telekomunikacyjnych) zawiesza działalność w Rosji na czas nieokreślony. Pod koniec lutego Ericsson zawiesił wszystkie dostawy do klientów w Rosji. Pracownicy Ericssona w Rosji zostaną wysłani na płatne urlopy.

W rezultacie Ericsson rezerwuje 0,9 miliarda koron szwedzkich. W I kwartale 2022 roku z tytułu utraty wartości aktywów i innych kosztów nadzwyczajnych. Koszty zwolnień personelu nie są wliczone w cenę.

Kolejny międzynarodowy koncern, eBay Inc., zawiesił dostawy do Rosji. Amerykańska firma, świadcząca usługi w zakresie aukcji internetowych i sklepów internetowych, zawiesiła dostawy towarów do rosyjskich odbiorców.

Czytaj także: Australia nakłada kolejne sankcje na rosyjskie przedsiębiorstwa

PAP/fot. pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rosyjskie miny zabijają zwierzęta i grożą pożarem lasów w Czarnobylu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie: Wojna na Ukrainie grozi katastrofą światowej gospodarki


Autor: Polska Agencja Prasowa

Lemke: Kraje G7 porozumiały się w sprawie odejścia od węgla


BULT SMOGOWICZE