PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Austria odrzuca embargo na gaz z Rosji. Przeciwne są też Niemcy

Austria odrzuca embargo na gaz z Rosji. Przeciwne są też Niemcy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-06 18:00:00
embargo na gaz

Portal dziennika „Kurier” informuje, że Austria odrzuca embargo na gaz. Przeciwny jest temu minister gospodarki Margarete Schramboeck.

W piątek portal dziennika „Kurier”, powołując się na wypowiedź minister gospodarki Margarete Schramboeck (OeVP) wskazuje, że Austria odmawia wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu. Jak podkreśliła minister, nie należy wysyłać żadnych sygnałów, jeśli nie będzie się w stanie ich dotrzymać.

Austria odrzuca embargo na gaz

„Embargo na gaz to wyraźna czerwona linia dla Austrii” – skomentowała Schramboeck dla mediów z grupy Funke.

Jak podkreśliła minister, nie należy wysyłać żadnych sygnałów, jeśli nie będzie się w stanie ich dotrzymać.

„Ani my, ani Niemcy nie będziemy w stanie tego zrobić” – dodała, tłumacząc sprzeciw Austrii i Niemiec wobec embarga, które jej zdaniem „wyrządziłoby więcej szkody niż pożytku”.

„Możemy wykorzystać austriackie pieniądze z podatków, aby stworzyć rezerwy magazynowe, które posłużą potrzebom Austrii. Ale nie możemy wykorzystać austriackich podatków na zakup gazu dla Niemiec, Francji czy Holandii” – dodała minister.

Magazyn gazu w Haidach, należący do Gazpromu, z którego korzystały także Niemcy, jest obecnie prawie pusty. Celem jest wypełnienie magazynu z obecnych 18 do 80 procent – informuje "Kurier".

Przypominamy, że polski wiceszef MSZ na konferencji prasowej był pytany o to, jakie są rozważane kolejne sankcje na Rosję w związku z agresją na Ukrainie. Wiceminister podkreślił, że wprowadzone dotychczas sankcje były bardzo ważnym krokiem, ale niewystarczającym. Polska postuluje pełne embargo na gaz i ropę z Rosji.

embargo na gaz Austria

Schramboeck sugeruje wykorzystanie szczelinowania do produkcji gazu

Austria odrzuca embargo na gaz, a tamtejsza minister gospodarki sugeruje, aby UE wykorzystywała do produkcji gazu szczelinowanie.

„Obecnie są metody pozyskiwania gazu łupkowego w sposób przyjazny dla środowiska. Nie wolno nam zamykać umysłów i patrzeć na stan technologiczny sprzed 20 lat” – dodała.

Podkreśliła też potrzebę nawiązywania nowych partnerstw w perspektywie średnioterminowej w zakresie energii słonecznej i wodoru.

Przeczytaj również: Austria niemal całkowicie zastąpiła rosyjską ropę

fot.pixabay.com


Autor: Jacek Podgórski

Małpia Ospa zbliża się do Polski. Przypadki w Belgii i Francji 


Autor: Tomasz Racki

Białoruska gospodarka płaci za wspieranie Rosji. Rekordowa recesja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zawieszenie ceł na ukraiński eksport. Jest decyzja Parlamentu Europejskiego


BULT SMOGOWICZE