PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Łotewscy rolnicy wykonali niesamowity gest w stronę Ukrainy

Łotewscy rolnicy wykonali niesamowity gest w stronę Ukrainy

Autor: Emilia Gromczak 2022-03-08 21:30:00
Łotewscy rolnicy

Łotewscy rolnicy wykonali niesamowity gest w stronę rolników z Ukrainy. W obliczu wojny postanowili zaoferować swoją pomoc.

Sytuacja w Ukrainie wciąż nie ulega znaczącej poprawie. Dziś minie 13 dzień agresji rosyjskiej na ten kraj. Na rynkach panuje prawdziwe szaleństwo cenowe. W obliczu tej sytuacji Łotewska organizacja rolników Global GAP zwróciła się do ProAgro Group z ofertą pomocy jej ukraińskim odpowiednikom w wiosennych pracach polowych. 

Łotewscy rolnicy chcą pomóc rolnikom ukraińskim 

Łotewska organizacja rolników Global GAP zwróciła się do ProAgro Group z ofertą pomocy jej ukraińskim odpowiednikom w wiosennych pracach polowych. Łotewscy rolnicy oferują pomoc ukraińskim rolnikom. 

„Szanowni koledzy z Ukrainy! Codziennie modlimy się za Was i Wasz kraj. Nasza organizacja rolników na Łotwie jest gotowa Wam pomóc. Jesteśmy gotowi wysłać olej napędowy do prac polowych do granicy. Oferujemy również wszelką inną pomoc. Proszę, poinformujcie nas o swoich potrzebach” – czytamy w apelu.

łotewscy rolnicy olej napędowy

Polscy rolnicy pomagają na granicy

Łotewscy rolnicy zadeklarowali swoją pomoc, ale wsparcie płynie też z Polski. Rolnicy z Agrouni przygotowali ostatnio ogromną akcję pomocową dla uchodźców z Ukrainy. Działacze z Środy Wielkopolskiej zorganizowali kuchnię polową. Dodatkowo przywieziono 4 busy darów, które trafiły w głąb Ukrainy. 

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk w wywiadzie dla portalu Światrolnika.info zadeklarował, że jeśli będzie taka możliwość, to polscy rolnicy będą pomagać Ukrainie. 

"Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Sezon wegetacyjny jeszcze się nie zaczął. Został nam miesiąc. Myślę, że polscy rolnicy są w stanie pomagać ukraińskim rolnikom. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy zakończy się wojna" – poinformował.  

Sprawdź również: Ceny pszenicy przez konflikt na Ukrainie przebiły poziom 400 euro

agronews.ua/fagrounia.plot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ustawa o rolnictwie ekologicznym z większością senackich poprawek


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ustawa o Inspekcji Weterynaryjnej bez większości poprawek Senatu


Autor: Magdalena Podgórska

Kowalczyk: ukraińskie zboże może spowodować krótkotrwałe wahania cenowe


BULT SMOGOWICZE