PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Prezydent Duda: Życzę wam pięknego, wspaniałego Dnia Dziecka 

Prezydent Duda: Życzę wam pięknego, wspaniałego Dnia Dziecka 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-01 17:30:00
Duda

Życzę wam pięknego, wspaniałego Dnia Dziecka i spokojnych wakacji pełnych wypoczynku – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

W zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka spotkaniu "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką" wzięło udział około 300 dzieci polskich i ukraińskich. Podczas spotkania prezydent wręczył nagrody czterem chłopcom, którzy w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia i zdrowia zawiadomili odpowiednie służby, dzięki czemu udało się uratować ludzkie życie i mienie. 

Prezydent Duda na spotkaniu z okazji Dnia Dziecka 

"To jest właśnie najważniejsze – (...) że kiedy widzicie, że coś dzieje się złego, że jest jakieś niebezpieczeństwo, które przychodzi gdzieś na zewnątrz, a czasem przychodzi w waszym domu, podjąć reakcję, nie bać się, wiedzieć co zrobić i jak zrobić w takiej sytuacji" – powiedział.

Podkreślił, że udzielając pomoc nie można zapominać o własnym bezpieczeństwie. "Żebyście mogli zgłosić zdarzenie tam, gdzie ta pomoc będzie udzielona i żebyście sami mogli udzielić pomocy, musicie zachować się tak, żeby wam się nic nie stało. To jest rzecz niezwykle ważna" – podkreślił prezydent Duda.

Dodał, że podstawową sprawą jest wiedza, jak skontaktować się z osobami, które mogą profesjonalnie udzielić pomocy. "Czyli telefon alarmowy 112, na który trzeba zadzwonić, jeżeli dzieje się coś złego (...). Jeżeli człowiekowi dzieje się jakaś krzywda, jeżeli nastąpił wypadek, jeżeli widzicie pożar – dzwonicie pod ten numer" – zaapelował.

Zastrzegł, że pod tym numerem należy zgłosić co – się dzieje i gdzie się dzieje. "Czyli trzeba znać adres, pod jakim jesteście, żeby wiedzieć jak zawiadomić i wskazać miejsce, w którym dzieje się coś niebezpiecznego" – powiedział prezydent. 

Duda

Udzielanie pierwszej pomocy 

Duda przypomniał, że w Pałacu Prezydenckim obecni są przedstawiciele służb, którzy mogą pokazać dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy i jak się zachować w trudnych sytuacjach. 

"Robimy to po to, żeby wszyscy wrócili z wakacji bezpiecznie, żeby na wakacjach nic złego nikomu się nie stało i po to, żebyście wy na przyszłość byli jak najbezpieczniejsi. Tego wam z całego serca życzymy: pięknego, wspaniałego Dnia Dziecka i spokojnych wakacji pełnych wypoczynku" – podsumował Andrzej Duda.

Czytaj też: Wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej: Prezydent Duda wystąpił z historycznym przemówieniem

PAP/fot. tt Kancelaria Prezydenta

 


Niebezpieczna żywność z Chin przechwycona przez służby w woj. lubelskim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 21:30:00

Prezes PGE: Zima będzie bardzo trudna, apelujemy o oszczędzanie energii

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 20:30:00

Izba Zbożowo–Paszowa: Coraz większa podaż zbóż na polskim rynku

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 17:30:00

BULT SMOGOWICZE