PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / ARiMR: Ruszyła pomoc dla właścicieli statków rybackich

ARiMR: Ruszyła pomoc dla właścicieli statków rybackich

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-17 15:30:00
ARiMR

Do 15 listopada ARiMR będzie prowadzić nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla właściciela albo współwłaściciela statku rybackiego.

Pomoc przeznaczona jest na rozpoczęcie wykonywania działalności gospodarczej,
z wyłączeniem niektórych działalności, takich jak np. rybołówstwo i rolnictwo. Wysokość pomocy wynosi nie więcej niż 200 000 zł dla danego wnioskodawcy. Wykorzystanie pomocy zgodnie z przeznaczeniem należy udokumentować w terminie 1 miesiąca od rozpoczęcia wykonywania działalności.

ARiMR rozpoczęła nabór wniosków

Wsparcie skierowane jest do właścicieli lub współwłaścicieli statków rybackich wpisanych do rejestru. ARiMR informuje, że otrzymane środki należy przeznaczyć na rozpoczęcie wykonywania działalności gospodarczej, z wyłączeniem niektórych działalności, takich jak np. rybołówstwo i rolnictwo. By otrzymać dofinansowanie, które wynosi maksymalnie 200 tys. zł w przypadku pojedynczego beneficjenta, trzeba zobowiązać się m.in. do trwałego zaprzestania prowadzenia połowów. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis.

Wnioski o wsparcie można składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 16 czerwca do 15 listopada 2022 r. Można to zrobić osobiście, nadać rejestrowaną przesyłką pocztowa nadaną w placówce Poczty Polskiej lub skorzystać z platformy ePUAP.

ARiMR

Czytaj też: Przemysłowa produkcja ryb na Ukrainie została zniszczona

ARiMR/fot.pixabay