PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / Ogórki szklarniowe – spodziewana obniżka cen w Polsce

Ogórki szklarniowe – spodziewana obniżka cen w Polsce

Autor: Maciej Pawłowski 2020-04-23 07:00:00
Ogórki szklarniowe

Ogórki szklarniowe są coraz rzadziej kupowane przez konsumentów. Jak informują analitycy projektu EastFruit, ceny tych warzyw w Polsce będą szybko spadać.

Ogórki szklarniowe – problemy spowodowane pandemią

Wybuch pandemii COVID-19 uderzył w wiele sektorów gospodarki. W bardzo dużym stopniu odczuwa to również rolnictwo, w tym oczywiście rynek warzyw. Ogórki szklarniowe czy też inne produkty warzywne najczęściej sprzedawane są dzięki lokalnym kanałom dystrybucji. Konsumenci zaopatrują się w nie na targach, odwiedzając małe sklepiki czy lokalne sklepy. Jednak z powodu obawy przed zakażeniem, klienci robią zakupy rzadziej, a warzywa nie są niestety najczęściej kupowanym produktem. Choć podaż ogórków jest wysoka, popyt na nie nieustannie spada.

Ogórki szklarniowe – ceny spadają

Jak podają analitycy projektu EastFruit, ceny ogórków szklarniowych będą spadać coraz szybciej. Ceny już teraz są znacznie niższe, niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.ogorki szklarniowe dwa Według analityków rynku istnieje kilka przyczyn takiej sytuacji. Po pierwsze, podaż tych produktów na rynku była nadmierna. Jednocześnie nabywcy często nie są zadowoleni z jakości oferowanych produktów, co doprowadziło do spowolnienia handlu i mniejszych zakupów. Biorąc pod uwagę te czynniki, handlowcy zostali zmuszeni do obniżenia cen w celu zwiększenia sprzedaży. Ogórki są obecnie sprzedawane za 0,48-0,60 USD/kg, czyli średnio o 35% taniej niż tydzień wcześniej. Średnio polskie ogórki szklarniowe są także o 28% tańsze niż w połowie kwietnia 2019 r. Jednocześnie analitycy rynku nie wykluczają możliwości dalszego spadku cen w przyszłym tygodniu, aby zapobiec gromadzeniu się niesprzedanych produktów w magazynach.

Ogórki szklarniowe – spadek zainteresowania

Od tygodnia możemy zaobserwować spadek zainteresowania zakupem ogórków. Spora część konsumentów ogranicza swoje wyjścia na zakupy do absolutnego minimum. Niestety, nawet pomimo coraz niższych cen ogórków, ciężko jest znaleźć na nie chętnych. Powodu takiego stanu rzeczy można się dopatrywać w krótkim terminie do spożycia ogórków sałatkowych. Aktualnie klienci wybierają produkty, które można przechowywać długoterminowo. Ogórki szklarniowe nie cieszą się dużym zainteresowaniem również w Holandii, gdzie ceny spadły do absurdalnego wręcz poziomu trzech centów za sztukę.

Czytaj także: Rynek pieczarek w czasie koronawirusa. Czy utrzymamy pozycję?

freshplaza.com, podoslonami.pl/pxfuel.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ceny ropy mogą zakończyć czwarty tydzień z rzędu ze wzrostem


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ceny skupu produktów rolnych większe w ubiegłym miesiącu o ponad 40%


Autor: Polska Agencja Prasowa

Gantner: Ceny żywności ustabilizują się w II połowie 2023 roku


BULT SMOGOWICZE