PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / Ceny trzody chlewnej w Niemczech znacznie wzrosły na początku sierpnia

Ceny trzody chlewnej w Niemczech znacznie wzrosły na początku sierpnia

Autor: Świat Rolnika 2022-08-11 16:00:00
Ceny trzody chlewnej

Jak informuje portal Agroheute, ceny trzody chlewnej (VEZG) wzrośnie o 8 centów do 1,95 euro/kg masy ubojowej w nadchodzącym tygodniu.

Po raz pierwszy od końca czerwca notowania VEZG dla świń rzeźnych ponownie wzrosły. Kolejna dobra wiadomość dla hodowców trzody chlewnej w Niemczech. Wraz z końcem wakacji w najbardziej zaludnionym kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia i przy najlepszej pogodzie na grilla, popyt na wieprzowinę w Niemczech rośnie. Jednak podaż zwierząt gotowych do uboju nadal spada. W rezultacie Stowarzyszenie Stowarzyszeń Producentów Żywca i Mięsa (VEZG) było w stanie podnieść dziś (10 sierpnia) listę trzody chlewnej po raz pierwszy od końca czerwca.

Ubój trzody chlewnej wzrósł

W nowym tygodniu uboju do 17 sierpnia zalecana cena wynosi 1,93 euro/kg masy uboju; to o 8 centów więcej niż wcześniej. Stwierdzono, że przedział cenowy mieści się w przedziale od 1,90 EUR do 1,95 EUR. Ratunek dla tuczników, których w ciągu ostatnich kilku tygodni często wręcz oszukiwano cenami domów poniżej wykazu VEZG dla zwierząt swobodnie sprzedawanych.

W pierwszym tygodniu sierpnia ubój trzody chlewnej w Niemczech nieznacznie wzrósł w porównaniu z poprzednim tygodniem. Jednak przy 740 000 zwierząt ubiegłoroczny poziom prawie 820 000 zwierząt był nadal znacznie poniżej tego wskaźnika. Ceny trzody chlewnej jeszcze mocniej wzrosną w dalszym okresie.

Ceny trzody chlewnej

Ceny trzody chlewnej w Europie

Ożywienie ceny trzody chlewnej było już widoczne wczoraj na internetowej giełdzie świń. Pięć z siedmiu partii zostało sprzedanych na aukcji po średniej cenie 2 euro/kg wagi uboju. Oznaczało to premię w wysokości 5 centów w porównaniu z aukcją z poprzedniego piątku. Przedział cenowy wynosił od 1,95 do 2,05 euro/kg. Według grupy interesu hodowców trzody chlewnej (ISN), minimalna cena ofertowa nie została osiągnięta w przypadku dwóch niesprzedanych partii.

Jak donosił ISN, notowania w Holandii, Francji i Hiszpanii również mogą zostać nieco podniesione. ISN uważa, że ​​polityka cen domów niektórych dużych firm rzeźnych dobiegła końca.

Czytaj również: Ceny skupu tuczników zanotowały symboliczne wzrosty

Agraheute/fot.pixabay