Talk icon

Informacje

19-04-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Złodzieje ukradli ciągnik rolniczy; policja znalazła jednak coś jeszcze

Ciągnik

Policjanci z wydziału kryminalnego w Kołobrzegu zatrzymali mężczyzn, którzy ukradli ciągnik rolniczy wart około 10 tysięcy złotych. 

Dodatkowo w trakcie czasie zatrzymania i przeszukania jednego ze sprawców znaleźli oni przy nim narkotyki. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowano dozór policyjny. Pojazd szczęśliwie wrócił już do pracy w gospodarstwie poszkodowanego rolnika.

Skradziony ciągnik powrócił już do rolnika

Do kołobrzeskiej jednostki policji zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że z pobliskiego pola, skradziono jego ciągnik rolniczy.

“Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie po maszynie został jedynie ślad kół na ziemi” – przekazała st. sierż. Karolina Seemann, oficer prasowy kołobrzeskiej komendy.

Policjanci wydziału kryminalnego rozpoczęli swoje działania, a ich finałem było zatrzymanie dwóch podejrzanych przestępstwo mężczyzn. Przy jednym z nich znaleźli 4 gramy amfetaminy. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. 

Przypomnijmy, że kradzieże ciągników w Polsce powoli stają się plagą. W zeszłym roku rolnicy stracili ich ponad tysiąc.

Ciągnik

“Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów dotyczących kradzieży oraz jednemu ze sprawców zarzutu dotyczącego posiadania narkotyków” – poinformowała rzeczniczka.

O ich losie zadecyduje sąd. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowano dozór policyjny.

Odzyskany ciągnik rolniczy został przekazany pokrzywdzonemu i już wrócił do pracy w gospodarstwie.

Czytaj też: Złodzieje ciągnika ze Zgierza zatrzymani. Grozi im surowa kara

kolobrzeg.naszemiasto.pl/fot.Facebook/Wikimedia

swiatrolnika.info 2023