Talk icon

Informacje

08-09-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Yoga z kozami – nowa forma zajęć fitnessu na świeżym powietrzu

Yoga z kozami

Yoga z kozami to nowy rodzaj zajęć fitnessu rozprzestrzeniający po całym świecie. Jest to również terapeutyczna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Pomysł zrodził się na amerykańskiej farmie w Oregonie, gdzie zawsze jest lista oczekujących licząca nawet kilkaset osób. Zajęcia te nie są tradycyjnym doświadczeniem, ale z pewnością wprawi w dobry nastrój. Trudno nie zachichotać, gdy słodki koziołek zdecyduje, że chce twojej uwagi. To rozproszenie, ale to szczęśliwe rozproszenie, którego nie można zignorować.

Zajęcia te stają się popularne na całym świecie

Yoga z kozami szybko rozprzestrzeniła się, stając się ogromnym, rosnącym trendem, szczególnie w dużych miastach na całym świecie, gdzie ludzie pragną wyjechać na tereny wiejskie i spędzać czas z naturą oraz zwierzętami. Jest to także terapeutyczne spędzanie czasu na pięknej farmie, na świeżym powietrzu, z niesamowitymi małymi stworzeniami, z dala od stresów dnia codziennego.

Yoga z kozami prowadzona jest przez instruktora na świeżym powietrzu, która jest dzielona z kilkoma uroczymi zwierzętami – lub zabawnymi małymi dorosłymi kózkami niektórych odmian karłowatych – które mogą swobodnie uczestniczyć w zajęciach.

Czasami przyjazne małe kozy po prostu włóczą się po okolicy, gdy instruktor prowadzi zajęcia. Czasami podchodzą do uczestników, obwąchują i zaczynają przytulać. Czasami zdecydują się na ciebie wskoczyć. Szczególnie lubią stać na tobie podczas kluczowych pozycji yogi, takich jak deska, pies w dół, pies w górę, pozycja dziecka, pozycja łodzi, most i koło. Lubią też przechodzić pod uczestnikami zajęć podczas puchu, a także przez nogi podczas pozycji wojownika i innych pozycji stojących.

Mogą podejść i zajrzeć w twoją duszę, bekać ci do ucha lub przytulić cię, co, nawiasem mówiąc, jest bardzo wyjątkową rzeczą. Często po prostu kładą się na macie i przytulają się do uczestnika zajęć.

Yoga z kozami

Yoga z kozami to wyjątkowe doświadczenie

Uczestnicy zajęć również lubią czasami trzymać małe zwierzątka lub sięgać po nie, dotykać ich lub łaskotać, gdy przechodzą obok.

Zwykle są opiekunowie kóz, którzy ręcznie karmią kozy, aby nie żuły sznurowadeł, uchwytów toreb, maty, a nawet okazjonalnego końskiego ogona. Opiekunowie sprzątają również wszystko, co małe słodziaki mogą upuścić na twoją matę.

Yoga z kozami nie jest tradycyjnym doświadczeniem, ale z pewnością wprawi w dobry nastrój. Trudno nie zachichotać, gdy słodki koziołek zdecyduje, że chce twojej uwagi. To rozproszenie, ale to szczęśliwe rozproszenie, którego nie można zignorować. Yoga z kozami, to przeżycie, którego nie da się szybko zapomnieć.

Czytaj też: Kozy znów są modne – co musisz wiedzieć o ich hodowli

goatyogadeland.com/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023