Talk icon

Informacje

02-09-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Wicepremier odwiedził włocławski zakład ,,Polskie Przetwory”

Polskie Przetwory

Mieszczący się we Włocławku zakład ,,Polskie Przetwory” miał specjalnego gościa. Wizytę w celu omówienia możliwości produkcyjnych złożył wicepremier.

Henryk Kowalczyk w środę 31 sierpnia odwiedził włocławski zakład należący do segmentu owocowo–warzywnego Krajowej Grupy Spożywczej S.A. Jak ocenił wicepremier, zakład ma duży potencjał rozwoju. Podkreślił, że ważne jest to, iż skupuje pomidory i inne surowce od lokalnych rolników.

KGS dała zakładowi nowe możliwości

,,Segment owocowo–warzywny to jeden z kilku obszarów działalności Krajowej Grupy Spożywczej S.A., w którym posiadamy już doświadczenie i widzimy drzemiący potencjał. Zamierzamy kontynuować inwestycje w tym segmencie i w zakładzie ,,Polskie Przetwory” we Włocławku. Utworzenie Krajowej Grupy Spożywczej otwiera nam nowe możliwości negocjacyjne, co ma przełożyć się na zwiększenie dystrybucji. Mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy efekty naszych działań. W planach mamy więc nowe, atrakcyjne produkty” – zadeklarował reprezentujący podczas spotkania zarząd Krajowej Grupy Spożywczej S.A. (KGS) prezes Jan Wernicki.

,,Dla rolników na Kujawach bardzo ważne jest, że mają odbiorcę swoich produktów w postaci tego stabilnego zakładu. Jego wzmocnienie dzięki utworzeniu Krajowej Grupy Spożywczej przełoży się na możliwości dalszego rozwoju. Będzie się to wiązało z nowymi możliwościami także dla rolników z całego województwa kujawsko–pomorskiego” – zapewniła uczestnicząca w spotkaniu wiceminister rolnictwa Anna Gembicka.

Polskie przetwory

Oferta zakładu „Polskie Przetwory”

Zakład oferuje konsumentom produkty najwyższej jakości, wśród których znajdują się: ketchupy, koncentraty pomidorowe, sosy do dań gotowych, soki, smoothie, passaty oraz dżemy.

Flagowym produktem jest ketchup (łagodny i pikantny), a receptura produktu inspirowana tradycyjnymi przepisami została dostosowana do preferencji smakowych Polaków.

,,Polskie przetwory” w swojej ofercie mają również jabłka prażone czy marmolady wieloowocowe. Produkuje także soki Frutuś dedykowane najmłodszym konsumentom. Podstawą każdego soku jest jabłko i marchewka.

Składniki do produktów wytarzanych w zakładzie we Włocławku dostarczają lokalni sadownicy i plantatorzy, dzięki czemu zakład wspiera okolicznych rolników i buduje podstawy patriotyzmu konsumenckiego.

,,Polskie przetwory” cieszą się zaufaniem konsumentów

Marka „Polskie Przetwory” została doceniona przez konsumentów i fachowców branży spożywczej. Wybrane produkty otrzymały m.in. znak „Poznaj Dobrą Żywność”.

Zakład dba także o najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego, o czym świadczy m.in. certyfikat „International Featured Standards”.

Zakład ma również certyfikat Eko. Produkty oznakowane europejskim logo żywności ekologicznej to dla konsumentów pewność, że produkty spożywcze zostały wyprodukowane zgodnie z przepisami obowiązującymi w rolnictwie ekologicznym.

Czytaj również:Henryk Kowalczyk rozmawiał z rolnikami o sytuacji na rynku zbóż

GOV /fot.GOV

swiatrolnika.info 2023