Talk icon

Informacje

18-10-2022

Autor: Karol Pepliński

Tarcza Antyinflacyjna przedłużona? Müller: Decyzje w listopadzie

Tarcza Antyinflacyjna

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że Tarcza Antyinflacyjna może zostać przedłużona, a decyzje w tej sprawie mogą zapaść już w listopadzie.

Müller dodał, że aktualne zagrożenia związane z inflacją rząd ocenia w cyklu kwartalnym i jest gotowy do tego, by część rozwiązań z tarcz przedłużyć. Przypomnijmy, ze większość z nich obowiązuje do końca roku. Zdaniem Müllera, decyzje w sprawie przedłużenia tarcz mogą zapaść w listopadzie.

Tarcza Antyinflacyjna przedłużona?

W TVP1 rzecznik rządu został zapytany o ewentualne przedłużenie tarcz mających chronić Polaków przed rosnącymi cenami. Przypomnijmy, że Tarcza Antyinflacyjna w większości obowiązuje tylko do końca tego roku.

,,Tak jak mówiliśmy od samego początku, w cyklu kwartalnym oceniamy aktualne zagrożenia związane z inflacją. Jesteśmy gotowi do tego, aby część tych rozwiązań przedłużyć" – powiedział Müller.

Zaznaczył, że nie chce precyzować tej kwestii.

,,Widzimy co się dzieje choćby na rynku paliw, czy VAT na żywność, to są takie obszary, które są podstawowe i wokół nich będziemy się zapewne obracać" – dodał.

Müller powiedział też, że obecnie wszystkie programy energetyczne – gazowe, węglowe, zabezpieczające przed wzrostem cen nośników energii będą kosztowały więcej niż rocznie program 500 plus.

,,To jest taka skala środków finansowych, które kierujemy, by ratować polskie rodziny przed podwyżkami" – dodał.

Rzecznik rządu przypomniał, że większość z tarcz obowiązuje do końca roku.

,,Pewnie kwestia listopada, kiedy będą kolejne decyzje" – dodał Müller.

tarcza antyinflacyjna

Czytaj też: Dr Sławomir Dudek: Tarcza Antyinflacyjna to dolewanie benzyny do ognia

PAP/fot.KPRM,Adam Guz

swiatrolnika.info 2023