O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

05-05-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Szczepan Wójcik o finansowaniu NGO’sów: Czas przestać się bać!

Szczepan Wójcik

Szczepan Wójcik, Prezes Fundacji Polska Ziemia proponuje prześwietlenie finansów organizacji, które brały udział w atakach na polskie rolnictwo.

Przypominamy, że według “Die Welt” kremlowska “ochrona klimatu” miała podtrzymywać uzależnienie Europy od rosyjskich surowców. Sprawie miały pomagać organizacje pseudoekologiczne. Próby samodzielnego wydobycia gazu ziemnego często kończyły się niepowodzeniem z powodu protestów organizacji broniących klimatu, wspieranych pieniędzmi z Moskwy.

Jawność finansów organizacji pozarządowych

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepan Wójcik, odniósł się do wpisu dziennikarza Tomasza Szymborskiego na Twitterze, który pytał Agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego o to, które organizacje pozarządowe w Polsce otrzymały pieniądze z Rosji i lobbowały przeciwko wydobyciu gazu łupkowego w Polsce.

„Które z organizacji antyhodowlanych biorących udział w wieloletniej nagonce na polskie rolnictwo, żądające ograniczania produkcji rolnej w Polsce zostały prześwietlone pod tym samym kątem? NGO'sy są solą demokracji, ale nie mogą rządzić państwem. Czas przestać się bać! Odwagi!” – pisał inicjator akcji #EUnitedAGRI.

Szczepan Wójcik

Szczepan Wójcik za jawnością finansowania NGO’sów

Szczepan Wójcik w kolejnym tweecie kontynuował temat jawności finansowania z zagranicy organizacji pozarządowych walczących z polskim rolnictwem. Zdaniem prezesa Fundacji Polska Ziemia należy przyglądać się tym, którzy przeciwko takiemu rozwiązaniu będą protestować. Warto przypomnieć, że eksperci „Die Welt” zastanawiają się nad "nagłym" pojawieniem się dobrze zorganizowanych grup, zajmujących się zwalczaniem procesu szczelinowania w Europie Wschodniej, gdzie Rosja sprzedaje swoją energię.

„Patrzcie uważnie, kto będzie protestował, gdy ruszy akcja bacznego przyglądania się zagranicznemu finansowaniu NGOsów walczących z polskim rolnictwem, głównie za ruble Putina. Po nitce do kłębka” – stwierdził Wójcik.

Czytaj również: Szczepan Wójcik: Wszystko drożeje. Jak można mówić, że jest w porządku?

Twitter

swiatrolnika.info 2023