Talk icon

Informacje

19-07-2022

Autor: Świat Rolnika

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 19 i 20 lipca

prognoza pogody

Według IMGW  prognoza pogody 19 i 20 lipca upłynie bezchmurnie, nastąpi również ocieplenie. Maksymalna temp. wyniesie do 34 stopni C.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą zachodnią i północno-wschodnią pogodę kształtować się będą niże z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będzie rozległy wyż z rejonu Węgier i Słowacji. Polska pozostanie pod wpływem wspomnianego wyżu. Z południowego zachodu zacznie napływać masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody 19 lipca

We wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie duże i tam miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 31 stopni w centrum do 34 stopni na zachodzie. Nad morzem od 22 do 27 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni i północno-zachodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami na północy możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 12 stopni na północnym wschodzie, około 16 stopni w centrum do 19 stopni na południowym zachodzie. Jedynie w obszarze podgórskim Karpat od 9 do 12 stopni. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.W nocy pogodnie. Prognoza pogody przewiduje temperaturę minimalną 16 stopni. Wiatr słaby, zmienny.

prognoza pogody

Prognoza pogody 20 lipca 

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 23 stopni na północnym wschodzie, około 33 stopni w centrum do 36 stopni na zachodzie. Nad morzem od 25 stopni Celsjusza na Helu do 32 w Świnoujściu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, północny skręcający na zachodzie kraju na południowo-wschodni.

W środę w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 30 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. 

Czytaj też: IMGW: Od dziś wracają do Polski wysokie temperatury

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023