PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 18 i 19 lipca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 18 i 19 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-18 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana  prognoza pogody na poniedziałek i wtorek wskazuje, że nad Polskę powrócą wysokie temperatury. Lokalnie nadal możliwe przelotne opady.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą w dalszym ciągu dominuje rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrum nad Słowacją, jedynie północ, wschód oraz miejscami zachód kontynentu znajdują się pod wpływem płytkich niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostaje w zasięgu wspomnianego wyżu. Napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, okresami, głównie w północnej Polsce, duże. Na północnym wschodzie kraju oraz na Pomorzu prognoza pogody przewiduje miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 24 st. C na wschodzie i Pomorzu, w centrum i na zachodzie od 26 st. C do 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na południowym zachodzie słaby, zmienny.

W nocy w kraju zachmurzenie ma być małe lub umiarkowane. Jedynie na północnym wschodzie zanikające, słabe, przelotne opady deszczu. Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że temperatura minimalna wahać się będzie od około 10 st. C na obszarach podgórskich i od 13 st. C do 17 st. C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

Prognoza pogody

We wtorek najcieplej będzie na zachodzie kraju

We wtorek w Polsce zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, okresami na wschodzie duże, a w północno-wschodniej części kraju przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 21 st. C, 23 st. C nad morzem, od 24 st. C do 28 st. C na wschodzie i w centrum, na zachodzie od 29 st. C do 33 st. C. Prognoza pogody wskazuje, że wiatr będzie słaby, zachodni, na zachodzie zmienny.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy w stolicy prognoza pogody przewiduje, że zachmurzenie ma być na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Czytaj też: IMGW: Od dziś wracają do Polski wysokie temperatury

PAP/fot.Pixabay