PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 17 i 18 lipca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 17 i 18 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-17 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW wskazuje, że najbliższe dwa dni będą pochmurne. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważający obszar Polski znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Niemiec i Holandii, tylko na północnym wschodzie i wschodzie kraju początkowo oddziaływać będzie zatoka niżowa. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

IMGW: Niedziela z przelotnymi opadami i lokalnymi burzami

Jak podaje prognoza pogody IMGW, w niedzielę w Polsce będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Od Pomorza Wschodniego, przez Suwalszczyznę, Mazowsze aż po Lubelszczyznę miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 10 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze wyniesie od 20 do 24 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej na Suwalszczyźnie, w rejonach podgórskich i na Pomorzu – tam od 18 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie nieznacznie rosnąć. W niedzielę w stolicy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna wyniesie 11 stopni C. Wiatr słaby, zachodni.

W nocy w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 8 do 12 stopni Celsjusza, na zachodzie i nad morzem 13– 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Prognoza pogody na poniedziałek

Prognoza pogody IMGW informuje, że w poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. We wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu miejscami wystąpi przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 24 stopni, cieplej na zachodzie od 26– 28 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni i północno-zachodni, na południowym zachodzie słaby, zmienny.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno– zachodni.

Czytaj również:Tropikalne upały w Portugalii. Temperatura osiąga prawie 50 st. C

PAP /fot.pixabay