Talk icon

Informacje

13-05-2022

Autor: Karol Pepliński

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 13 i 14 maja

prognoza pogody

Prognoza pogody na piątek i sobotę przewiduje ciepłe, ale jednocześnie deszczowe dni. Nad niektórymi obszarami Polski mogą pojawić się również burze.

Jak informuje IMGW północna połowa Europy jest w zasięgu rozległego niżu z głównymi ośrodkami nad Morzem Norweskim i północno-zachodnią Rosją, reszta kontynentu jest w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Północ kraju znajduje się pod wpływem wspomnianego układu niżowego, południe Polski jest na skraju słabego klina wyżowego znad zachodniej Europy. Z zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i nie będzie się zmieniać.

Prognoza pogody na piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Lokalnie na południu, burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną od 12 st. C do 15 st. C nad morzem, na pozostałym obszarze od 17 st. C do 22 st. C, cieplej na południowym zachodzie do 24 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do około 65 km/h. W górach porywy do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i wschodzie okresamiduże i tu przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na północy i w centrum porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i w górach porywy wiatru do 65 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy i miejscami w centrum przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. C nad morzem, 14 st. C, 15 st. C na północnym wschodzie, na pozostałym obszarze od 17 st. C do 22 st. C, cieplej na południowym zachodzie do 23 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, nad morzem i w górach w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później umiarkowane i okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około 10 st. C. Wiatr w pierwszej połowie nocy słaby stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, stopniowo od północy wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni, pod wieczór słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

Czytaj też: RCB wydało ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami i silnym wiatrem

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023