PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W piątek dość ciepło, choć z przelotnymi opadami deszczu

IMGW: W piątek dość ciepło, choć z przelotnymi opadami deszczu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-13 08:30:00
IMGW

Jak informuje synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk, w piątek w przeważającej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu i możliwe są również burze.

Północna połowa Europy jest w zasięgu rozległego niżu z głównymi ośrodkami nad Morzem Norweskim i północno-zachodnią Rosją, reszta kontynentu jest w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Północ kraju znajduje się pod wpływem wspomnianego układu niżowego, południe Polski jest na skraju słabego klina wyżowego znad zachodniej Europy. Z zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane. Okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na krańcach wschodnich przelotne opady deszczu i możliwe burze. Bez opadów na Dolnym Śląsku i południu Wielkopolski. Jak dodaje synoptyk IMGW, temperatura maksymalna od 16-17 stopni Celsjusza na północy do 22 w centrum i 24 stopni na Dolnym Śląsku. Nad morzem od 12 do 17 stopni. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i wschodzie okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie, do 10 w centrum do 12 stopni w Małopolsce i Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, miejscami na północy i w centrum porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i w górach porywy wiatru do 65 km/h.

imgw

Czytaj też: RCB wydało ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami i silnym wiatrem

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE