O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

16-05-2022

Autor: Świat Rolnika

Przez rumuńskie porty przeszło już ponad 120 tys. ton zboża z Ukrainy

porty

Jak oszacował w poniedziałek rząd w Bukareszcie, rumuńskie porty wysłały już ponad 120 tys. ton zboża z Ukrainy od czasu najazdu Rosji na ten kraj. 

Jak poinformował minister spraw zagranicznych Rumunii Bogdan Aurescu, niemal wszystkie transporty ukraińskich zbóż kierowane są do Konstancy, gdzie znajduje się główny port kraju. Zgodnie z planem rumuńskie władze zamierzają wyremontować co najmniej 90 odcinków tras kolejowych prowadzących do portu w Konstancy.

Porty czeka rozbudowa  

“To ważne działania podejmowane przez nas w celu przeciwdziałania kryzysowi żywnościowemu, który rysuje się na horyzoncie dla wielu państw” – stwierdził Aurescu, cytowany przez rumuńskie media.

W kwietniu przedstawiciele rządu Rumunii zapowiedzieli, że do końca 2022 r. należy spodziewać się szeregu przedsięwzięć zmierzających do rozbudowy infrastruktury portów tego kraju nad Morzem Czarnym oraz nad Dunajem. Inwestycje te miałyby usprawnić przesył towarów z Ukrainy do innych państw świata.

Zgodnie z planem rumuńskie władze zamierzają wyremontować co najmniej 90 odcinków tras kolejowych prowadzących do portu w Konstancy.

porty

Czytaj też: Rosjanie ukradli już 500 tys. ton zboża. Ukraińscy rolnicy liczą straty

PAP/fot. pixabay

swiatrolnika.info 2023