O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

11-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Ruszył konkurs „Rural Inspiration Awards”. Sprawdź jak się zgłosić

Rural Inspiration Awards

Tylko do 1 lipca potrwa przyjmowanie zgłoszeń do IV edycji konkursu ,,Rural Inspiration Awards”. Tematyka jest inspirowana Europejskim Rokiem Młodzieży.

Na poziomie krajowym konkurs jest koordynowany przez jednostkę centralną Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW). Wnioski należy składać do jednostki centralnej KSOW. Spośród nich KSOW może wybrać do ośmiu zgłoszeń kwalifikujących się do udziału w drugim, europejskim etapie konkursu, prowadzonym przez punkt kontaktowy Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Idea konkursu ,,Rural Inspiration Awards”

Tematyka tegorocznej edycji ,,Rural Inspiration Awards” jest inspirowana zarówno ogłoszeniem przez Unię Europejską roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży, jak i opracowanymi przez Komisję Europejską programami – długoterminową wizją obszarów wiejskich oraz paktem na rzecz obszarów wiejskich.

Zgodnie z hasłem przewodnim „młodzież jest przyszłością” konkurs ma promować znaczenie i wartość młodzieży w procesie budowania lepszej przyszłości – ekologicznej, innowacyjnej, o większej odporności, sprzyjającej włączeniu społecznemu i zaawansowanej cyfrowo.
Wśród celów konkursu znajdują się m.in.:

  • promocja wizerunkowa rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich;
  • prezentacja innowacyjnych rozwiązań mających wpływ na społeczności wiejskie;
  • wyróżnienie projektów angażujących młodych ludzi (poniżej 40. roku życia) na obszarach wiejskich;
  • przedstawienie przykładów najlepszych praktyk.

Rural Inspiration Awards

Kategorie i etapy konkursu

Uczestnicy konkursu ,,Rural Inspiration Awards” zawalczą o nagrody w następujących kategoriach, nawiązujących do długoterminowej wizji dla obszarów wiejskich:

  • zielona przyszłość;
  • solidarna i innowacyjna przyszłość;
  • cyfrowa przyszłość;
  • odporna przyszłość;
  • projekty dla młodzieży – głosowanie online.

Wnioski należy składać do jednostki centralnej KSOW. Spośród nich KSOW może wybrać do ośmiu zgłoszeń kwalifikujących się do udziału w drugim, europejskim etapie konkursu, prowadzonym przez punkt kontaktowy Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Termin składania zgłoszeń upływa 1 lipca 2022 r.

Jak się zgłosić?

Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod tekstem informacyjnym na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich: https://ksow.pl/aktualnosc/mlodziez-jest-przyszloscia-zapraszamy-do-konkursu-rural-inspiration-awards

Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu oraz śledzić jego przebieg. Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do Agaty Markuszewskiej z jednostki centralnej KSOW, nr telefonu: 22 274 23 30.

Czytaj też: ARiMR zaprasza strażaków do konkursu „Zapaleni do pomocy”

MRiRW/fot.MRiRW/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023