PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Najlepsze inicjatywy finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego

Najlepsze inicjatywy finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego

Autor: Daria Wyrostkiewicz 2019-03-14 09:41:04
Najlepsze inicjatywy finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego

Oddaj swój głos na projekt z Polski.

Oddaj swój głos na projekt z Polski.


Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich zachęca do glosowania na jeden z 25 nominowanych projektów w konkursie Rural Inspiration Awards. Głosowanie jest otwarte do godz. 12.00  do 11 kwietnia 2019 r.  


Wśród nominowanych projektów znajdują się dwa z Polski. W kategorii środowisko i działania na rzecz klimatu projekt «Kowalski Farm – Agri-environment-climate support for sustainable agriculture» (Rozwój gospodarstwa z wykorzystaniem środków Programu rolno-środowiskowo-klimatycznego - Krzysztof Kowalski) Natomiast w  w kategorii włączenie społeczne projekt «Digital exclusion – Workshops to combat digital exclusion in rural areas» (Z komputerem za Pan brat - warsztaty komputerowe wsparciem dla osób 50+ wykluczonych cyfrowo - Partnerstwo Północnej Jury).


Celem konkursu Rural Inspiration Awards jest wyróżnienie inicjatyw, finansowanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich ( PROW 2014 – 2020), w pięciu kategoriach, które pokazują, jak obszary wiejskie w Europie stają się bardziej konkurencyjne, jak zmieniają się w sposób zrównoważony i jak wyrównują różnice w rozwoju.
Spośród 176 zgłoszeń przekazanych przez krajowe sieci obszarów wiejskich państw członkowskich UE, komisja konkursowa ENRD wybrała 25 projektów, które wezmą udział w głosowaniu internetowym na najlepszy projekt.    Jednocześnie komisja ekspercka wybierze jeden zwycięski projekt w każdej z pięciu kategorii z listy nominowanych projektów.


Zwycięzcy, po jednym z każdej kategorii oraz jeden projekt wybrany w głosowaniu internetowym, zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 11 kwietnia 2019 r. w Brukseli w ramach konferencji sieciującej NetworX-Inspiring Rural Europe organizowanej z okazji 10-lecia działalności Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.


 
Maks Weber


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco