O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

29-04-2022

Autor: Jacek Podgórski

Rosjanie ostrzeliwują Donbas. Żołnierze kradną rolnikom zboże

rosjanie

Rosjanie ostrzeliwują pozycje ukraińskie w Donbasie, blokują Azowstal w Mariupolu, kradną zboże na okupowanych terenach w obwodzie zaporoskim. 

Takie informacje w porannym komunikacie przekazał sztab generalny ukraińskiej armii. Pod Charkowem Rosjanie koncentrują się na utrzymaniu zajętych rubieży i ostrzeliwują pozycje sił zbrojnych Ukrainy.

Rosjanie ostrzeliwują Ukrainę

Na kierunku iziumskim Rosjanie nie prowadzili aktywnych działań ofensywnych, skupiając się na zwiadzie i ustalaniu pozycji obronnych sił ukraińskich i ich ostrzale z artylerii.

Na południowym wschodzie i południu wzdłuż całej linii styczności przeciwnik ostrzeliwał z artylerii, moździerzy i systemów rakietowych pozycje ukraińskie, by uniemożliwić im przegrupowanie.

Trwa blokada sił ukraińskich na terenie zakładów Azowstal w Mariupolu. Wciąż cierpi ludność cywilna

Żołnierze okradają rolników

W komunikacie sztabu podkreślono, że na okupowanych terytoriach Rosjanie zatrzymują mieszkańców i blokują transporty humanitarne, a także – kradną zboże rolnikom. M.in. 60 ton zboża i ciężarówkę odebrano rolnikom w obwodzie zaporoskim.

W Donbasie siły ukraińskie odparły dziewięć ataków wroga, niszcząc sześć czołgów, zestaw artyleryjski, 12 pojazdów opancerzonych.

Siły ukraińskie zestrzeliły w ciągu minionej doby jeden samolot, pięć rakiet manewrujących i dziewięć bezzałogowców.

Czytaj także: MSZ Ukrainy: Rosja kontynuuje dzieło stalinowców i nazistów

PAP/Fot. FB Генеральний штаб ЗСУ
 

swiatrolnika.info 2023