Talk icon

Informacje

08-07-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Rosjanie niszczą ukraińskie wsie, by zająć cały obwód ługański

Wsie

Rosjanie przy użyciu ciężkiej artylerii niszczą ukraińskie wsie znajdujące się w obwodzie ługańskim, dążąc do zajęcia całego jego terytorium. 

Informację tę przekazał w piątek Serhij Hajdaj, szef obwodowej administracji wojskowej. Urzędnik zaznaczył, że ostrzał wymierzony w ukraińskie miejscowości prowadzony jest ze wszystkich rodzajów ciężkiego uzbrojenia, z artylerii lufowej i rakietowej oraz niszczone są po kolei wszystkie budynki.

Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie wsie z ciężkiej artylerii

"Rosjan nie powstrzymuje nawet to, że wciąż są tam mieszkańcy cywilni, którzy giną w budynkach i na podwórzach" – napisał Hajdaj rano w Telegramie.

Urzędnik zaznaczył, że ostrzał wymierzony w ukraińskie wsie  prowadzony jest ze wszystkich rodzajów ciężkiego uzbrojenia, z artylerii lufowej i rakietowej, niszczone są po kolei wszystkie budynki. Ostrzeliwane są również miejscowości w obwodzie donieckim przy granicy z obwodem ługańskim.

Wsie

Po zajęciu Lisiczańska siły rosyjskie kontrolują niemal całe terytorium obwodu ługańskiego. Obecnie próbują zająć ostatnie miejscowości w tym regionie.

Czytaj też: Odbudowa Ukrainy może kosztować nawet 750 miliardów dolarów

PAP/fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023