PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Ferma strusi na Ukrainie w ogniu. Rosyjska artyleria zabiła zwierzęta

Ferma strusi na Ukrainie w ogniu. Rosyjska artyleria zabiła zwierzęta

Autor: Świat Rolnika 2022-04-07 11:45:00
ferma strusi

Ferma strusi w Jasnogorodce została zbombardowana przez rosyjską artylerię. Dziesiątki strusi zginęło podczas ostrzału okupantów.

Artyleria rosyjska uderzyła w gospodarstwo. Grad zniszczył zarówno zwierzęta, jak i pomieszczenia, w których były trzymane, a także cały teren kompleksu. Żyły tu również egzotyczne zwierzęta, takie jak lamy, osły, wielbłądy i strusie. Tutejsza ferma była jedną z największych na Ukrainie.

Artyleria rosyjska spadła na gospodarstwa w Jasnogorodce

Po wyzwoleniu obwodu kijowskiego wojsko i ochotnicy ewakuowali zwierzęta z gospodarstwa Jasnogorod. Artyleria rosyjska uderzyła w gospodarstwo. Ucierpiała również ferma strusi. Grad zabił zarówno zwierzęta, jak i zniszczył pomieszczenia, w których były trzymane, a także cały teren kompleksu. Ostrzały i głód zabiły około 30% bydła na farmie. Jak przekazało ukraińskie wojsko, był to punkt strzelecki. Kiedy wojsko przybyło na miejsce, zobaczyło  ranne zwierzęta, które nie piły ani nie jadły. Do tej pory tylko niektóre zwierzęta zostały wywiezione.

Wczoraj informowaliśmy, żew obwodzie zaporoskim w wyniku ostrzału przez wojska rosyjskie, zniszczono maszyny rolnicze przedsiębiorstwa "Celso i K". Wśród zniszczonych maszyn rolniczych znajdują się kombajn zbożowy, KAMAZ, opryskiwacz, traktory i inny sprzęt.

ferma strusi Jasnogrodka

Ferma strusi w ogniu

W Jasnogrodce żyły również egzotyczne zwierzęta, takie jak lamy, osły, wielbłądy i strusie. Ferma strusi w Jasnogorodce była jedną z największych na Ukrainie. Żyło tam około 500 ptaków. Została zniszczona, ocałało jedynie kilka sztuk ptaków.

„Kompleks jeździecki Magnat schronił nasze zwierzęta. Wielkie podziękowania dla właścicielki Natalii. Strusie będą teraz mieszkać w ekoparku, ponieważ przeprowadzka może negatywnie wpłynąć na ich układ nerwowy. Na terytorium przywrócono ochronę i pełną opiekę. Przygotujemy również obiady dla wszystkich, którzy są obecnie w Jasnogorodce” – przekazął na Facebooku ekopark Yasnogorodka Family.

Sprawdź: Putin przekupił ekologów. Gruba kasa ważniejsza od ”idei”

agronews.ua/fot.pixabay.com


Autor: Jacek Podgórski

Małpia Ospa zbliża się do Polski. Przypadki w Belgii i Francji 


Autor: Tomasz Racki

Białoruska gospodarka płaci za wspieranie Rosji. Rekordowa recesja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zawieszenie ceł na ukraiński eksport. Jest decyzja Parlamentu Europejskiego


BULT SMOGOWICZE