Talk icon

Informacje

19-07-2022

Autor: Świat Rolnika

PSP: Pożary w lipcu strawiły już 747 nieużytków i upraw

pożary

Jak poinformowała we wtorek Państwowa Straż Pożarna, pożary w lipcu nie ustępują. Do tej pory powstało już 747 pożarów nieużytków oraz upraw rolnych.

"Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. W przypadku zauważenia pożaru dzwoń 998" – zaapelowała Straż Pożarna. Komenda Wojewódzka PSP w Opolu zaznaczyła, że w poniedziałkowe popołudnie, "doszło do 10 pożarów upraw oraz suchych traw, w których poszkodowana została jedna osoba". 

Pożary nie ustępują 

Apel PSP był nawiązaniem do wpisu, który na swoim profilu opublikowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

"Sytuacja pożarowa upraw rolnych oraz w lasach zmienia się z godziny na godzinę. Niestety na gorszą." – napisała Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu zaznaczyła, że w poniedziałkowe popołudnie, "doszło do 10 pożarów upraw oraz suchych traw, w których poszkodowana została jedna osoba". 

Przypomnijmy, że podobne sytuacja występuje w Hiszpanii i Portugalii. Z powodu upałów w Hiszpanii, pożary strawiły już ponad 30 tysięcy hektarów lasów i nieużytków rolnych. Swoje domy z powodu zagrożenia ogniem musiało opuścić kilkanaście tysięcy ludzi. Żywioł doprowadził także do zamknięcia linii kolejowej między Madrytem a Galicią, a także ośmiu regionalnych dróg. 

pożary

Czytaj też: Pożary w Portugalii powstały w większości przez zaniedbania ludzkie

PAP/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2023