O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

27-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Protest rolników w Holandii. Blokują drogi ciągnikami

Protest rolników

Protest rolników przed ratuszem w Zuidhorn. Na miejscu jest kilku policjantów, którzy pilnują przebiegu akcji protestacyjnej przeciwko polityce azotowej.

Po tym, jak rolnicy zaparkowali swoje ciągniki przed wejściem do budynku, burmistrz Ard van der Tuuk rozmawia z aktywistami. W różnych miejscach w kraju rolnicy ponownie podjęli dziś działania przeciwko nowej polityce azotowej.

Protest rolników w Zuidhorn

Protest rolników przed ratuszem w Zuidhorn. Na parkingu i przed budynkiem stoi sześć traktorów. Wcześniej rolnicy byli w ratuszu, gdzie rozmawiali z burmistrzem Ardem va der Tuukiem. W przemówieniu wygłoszonym przed budynkiem kampanijni działacze wezwali do współpracy między radą miejską a rolnikami:

,,Jeśli region będzie realizować politykę rządu, stawimy twardy opór. To wystarczy. Liczba samobójstw wśród kolegów jeszcze nigdy nie była tak wysoka, jak teraz, a pierwsze bankructwa stały się już faktem"

W pobliżu Hoogeveen, około godziny 13:00, sześćdziesięciu do siedemdziesięciu rolników zjechało ciągnikami na drogę A28 w kierunku Assen. Kilku kierowców traktorów unikało policji, jadąc dalej poboczem. Rolnicy w różnych częściach kraju ponownie walczą dziś przeciwko nowej polityce azotowej.

protest rolników

Czytaj też: Protest w Holandii zakończył się olbrzymim sukcesem

dvhn.nl/fot. FDF

swiatrolnika.info 2023