O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

30-06-2022

Autor: Emilia Gromczak

Prognoza pogody na najbliższe dni. Wystąpią zachmurzenia i deszcz

prognoza pogody

Prognoza pogody na 30 czerwca i 1 lipca wykazuje, że w Polsce możemy spodziewać się zachmurzeń oraz deszczu.

Jak informuje IMGW, Europę północną obejmują wyże, pozostała część kontynentu jest w zasięgu płytkich niżów. Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie falującego frontu. Tylko na północnym zachodzie utrzymuje się chłodniejsze powietrze polarne morskie, reszta kraju pozostaje w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek prognoza pogody wskazuje na zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie gdzieniegdzie małe. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od woj. Pomorskiego i zachodu woj. Warmińsko-Mazurskiego po Śląsk, tutaj prognozowane opady w czasie burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C w centrum i 37 st. C na południowym wschodzie, nad morzem od 20 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

prognoza pogody burze

W piątek przelotny deszcz i burze

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Jak przekazało IMGW, prognoza pogody wskazuje, że najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od Pomorza i zachodu woj. Warmińsko-Mazurskiego po Śląsk i Małopolskę. Prognozowane opady w czasie burz do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. C na zachodzie do 34 st. C w centrum i 37 st. C na południowym wschodzie, nad morzem około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni, nad morzem północny. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Prognoza pgoody dla Warszawy jest podobna. W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, okresami z gradem. W trakcie burz suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 34 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W trakcie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Sprawdź też: IMGW: Na zachodzie groźne burze z gradem, a na wschodzie ostre upały

fot.pixabay.com

 

swiatrolnika.info 2023