Talk icon

Informacje

05-04-2022

Autor: Emilia Gromczak

Polskie jabłka mają szansę wykorzystać potencjał tajwańskiego rynku

polskie jabłka

Polskie jabłka mają szanse podbić kubki smakowe Tajwańczyków. Casey Shih z firmy Emperor Fruits Co. Ltd. mówi, że jest dla nich miejsce.

Na tajwańskim rynku jest miejsce dla polskich jabłek. Tajwańczycy produkują jabła, ale są to znikome ilości, dlatego nasze polskie owoce mogą wykorzystać tamtejszy rynek. Jeśli chodzi o preferowania konsumentów, to Tajwańczycy poszukują jabłek słodkihc, soczystych, o intensywnym kolorze. 

Polskie jabłka mogą podbić Tajwan

Jak wskazuje tajwański importer owoców Pana Casey Shih z firmy Emperor Fruits Co. Ltd. w Tajwanie jest miejsce dla polskich jabłek. Polskie jabłka mogą skorzystać na tym, że Tajwan produkuje śladowe ilości tych owoców. Pomimo dużej odległości jest to rynek bardzo ciekawy i niewykorzystany potencjał eksportowy. 

W styczniu tego roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie na temat otwarcia alternatywnych, wobec białoruskiego, rynków zbytu na polskie jabłka. Przedstawiciele rynków zagranicznych scharakteryzowali wymagania rynków afrykańskich. Wskazali na dwie istotne kwestie, jaki są konieczność posiadania kontaktu z lokalnym zaufanym importerem oraz na konieczność zdobycia pozwolenia importowego w odpowiednim urzędzie nigeryjskim. Jabłko w Afryce jest produktem ekskluzywnym, sprzedawanym w supermarketach i miejscach handlu produktami dla klasy średniej i wyższej.

Polskie jabłka rynek tajwański

Preferencje Tajwańczyków 

Polskie jabłka mogą przypaść do gustu Tajwańczyków, ponieważ poszukują oni owoce słodkie, soczystne, o intensywnie czerwonym kolorze. Tajwańczycy uwielbiają najbardziej jabłko Fujii. Ale od połowy sierpnia do końca października mamy okienko na także cenioną odmianę, jaką jest Gala. Przedsiębiorca z Tajwanu powiedział, że najważniejsze żeby ewentualne dostawy były skoordynowane z akcją promocyjną, w tej chwili na rynek tajwański wchodzą jabłka koreańskie i dzięki kampaniom promocyjnym są bardzo popularne. Jednym ze sposobów na sprzedaż w supermarketach jest degustacja w sklepie. Nie można również ominąć takich kanałów sprzedaży, jak handel elektroniczny. 

Czytaj również: Polskie jabłka klubowe – pierwsze już pojawiły się na rynku

polskiesadownictwo.pl/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023