Talk icon

Informacje

19-05-2022

Autor: Karol Pepliński

Pijany traktorzysta wjechał do rowu. Pomagał mu… pijany brat

Pijany traktorzysta

Pijany traktorzysta wjechał pojazdem do rowu. Na ratunek przybył mu jego brat, również pijany. Teraz obu braciom grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a ponadto jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

Pijany traktorzysta przyjechał z kolejnym pijanym traktorzystą

Opoczyńscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu drogi oraz pobocza w miejscowości Kuraszków. Funkcjonariusze na miejscu zastali porzucony ciągnik marki Zetor. Po chwili na miejscu zdarzenia pojawił się kolejny pojazd rolniczy. Ciągnikiem marki Ursus, przyjechało dwóch mężczyzn. Kierowcą był 36-letni mieszkaniec gminy Białaczów. Mężczyźnie towarzyszył członek dalszej rodziny. Jak sami przyznali, chcieli zabezpieczyć pozostawiony w rowie pojazd, który należy do brata kierowcy ursusa. Policjanci już podczas rozmowy z 36-latkiem wyczuli od niego woń alkoholu. Dlatego zbadali jego trzeźwość. Pijany traktorzysta miał ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie interwencji, policjanci ustalili dane sprawcy kolizji drogowej. Na miejsce został skierowany kolejny patrol policjantów. Kierującym ciągnikiem zetor, który wjechał do rowu i zniszczył nawierzchnię drogi oraz pobocza, okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Białaczów. Mężczyzna także był nietrzeźwy. Badanie  wykazało, że miał on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Obaj bracia stracili prawa jazdy. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo sprawca kolizji, 30-letni mieszkaniec gminy Białaczów, za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym. Starszy z braci, 36-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci na miejscu  zabezpieczyli szereg dowodów, ustalili świadków. Prowadzone postępowanie ma na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

pijany traktorzysta

Czytaj też: Zmarł traktorzysta, który wjechał do kanału odwadniającego

opoczno.policja.gov.pl/fot.Policja

swiatrolnika.info 2023