Talk icon

Informacje

07-01-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Największe obawy Polaków w 2023 roku. Najnowszy sondaż mówi wszystko

obawy Polaków

Jakie są największe obawy Polaków w nowym roku? Poznaliśmy wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu"

W badaniu respondentów zapytano czego najbardziej boją się w nadchodzącym 2023 roku. Z sondażu wynika, że Polaków najbardziej przerażają drożyzna, eskalacja wojny na Ukrainie i kryzys energetyczny. Coraz mniej osób obawia się koronawirusa.

Obawy Polaków w nadchodzącym roku

Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zbadał, jakie są największe obawy Polaków w nadchodzącym 2023 roku. Aż 58 proc. ankietowanych odpowiedziało, że boi się drożyzny, a 23 proc. (w tekście SE pisze 27 proc.) – eskalacji wojny w Ukrainie. Z kolei 7 proc. ankietowanych przyznało, że obawia się kryzysu energetycznego, 4 proc. załamania w służbie zdrowia, a 1 proc. – koronawirusa.

Zobacz też: Przerażające badanie! Inflacja niszczy zdrowie psychiczne Polaków

Z kolei 3 proc. badanych zaznaczyło, że nie boi się niczego z rzeczy wskazanych w badaniu, a 4 proc. respondentów nie umiało udzielić odpowiedzi na to pytanie. Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 17-18.12.2022 r. na próbie 1063 dorosłych Polaków. 

obawy Polaków

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023