Talk icon

Informacje

13-05-2022

Autor: Świat Rolnika

Maleje dostępność ukraińskich części zamiennych do maszyn rolniczych

części

Rolnicy będą musieli sami produkować niektóre części zamienne do maszyn rolniczych, ponieważ magazyny wielu dostawców zostały zlikwidowane.

Opinię tę wyraził Igor Bogdanov, Dyrektor ds. Informatyki i Spraw Technicznych, Członek Zarządu Grupy AGR. Bogdanow zauważył, że drugą kwestią jest to, że wielu dostawców części zamiennych i napraw przeszło na abonament.

Ilość części zamiennych maleje

Magazyny niektórych dostawców zostały całkowicie zburzone. Co więcej, większość z nich nie wywiązuje się z umowy. Więc tutaj skupiamy się na własnej sile. Oznacza to, że zapewniamy logistykę własną flotą sprzętu. W przypadku braku części zamiennych – poszukujemy lokalnych firm, które produkują określone elementy lub zajmują się renowacją. Dotyczy to w szczególności tych części, które można ostrzyć lub odnawiać. Kiedy obwód kijowski został wyzwolony, wiele przedsiębiorstw przemysłowych pozostało nietkniętych, więc z ich zaangażowaniem robimy substytuty. Myślę, że takie firmy można znaleźć w prawie każdym regionie – powiedział Igor Bogdanov, Dyrektor ds. Informatyki i Spraw Technicznych, Członek Zarządu Grupy AGR.

Bogdanow zauważył, że drugą kwestią jest to, że wielu dostawców części zamiennych i napraw przeszło na abonament.

Nie wszystkie, ale większość. Stwarza to również pewne problemy, ponieważ zawsze pracowaliśmy z odroczonym terminem płatności do 45 dni, a teraz musimy kupować w abonamencie. Ale my się na to zgadzamy: składamy duże zamówienie, wysyłamy auto na części, auto w magazynie dostawcy jest ładowane i opłacane w ramach umowy typu EX WORKS – powiedział.

części

Rady eksperta

Przy zakupie ekspert zaleca również sporządzić maksymalną listę części, jakie mogą być potrzebne do maszyn, aby od razu odbierać wszystkie zamówienia od kontrahenta. Ponieważ nie ma możliwości szybkiej dostawy.

„Należy zastanowić się, jakie części zamienne są potrzebne do sezonowej konserwacji i zawodzą podczas aktywnej pracy w terenie. Jeżeli ma się dostępne środki, lepiej od razu je wykupić i stworzyć personel operacyjny w swojej firmie. W ten sposób ma się gwarancję nieprzerwanej pracy sprzętu, bez przestojów i oszczędzasz na logistyce”

Czytaj też:Ukraińscy rolnicy otrzymali nasiona. Austria przekazała aż 80 ton

agronews.ua/fot. pixabay

 

swiatrolnika.info 2022