O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

12-12-2022

Autor: Świat Rolnika

Morawiecki zapowiada wielki plan dla polskiej wsi

plan dla polskiej wsi

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie realizować nowy, wielki plan dla polskiej wsi.

Szef rządu dodał, że szczegóły nowego planu zostaną przedstawione za pół roku i będą wiązały się one z rozwojem polskiej wsi. Premier poinformował, że będzie to "pakt dla wsi".

Plan dla polskiej wsi przekona rolników?

Premier Mateusz Morawiecki przemawiał w niedzielę w Przysusze (woj. mazowieckie) na "Zgromadzeniu Polskiej Wsi". Wskazał, że nowy plan dla polskiej wsi pokaże "jak jeszcze dalej skrócić drogę od pola do stołu, jak jeszcze lepiej zabezpieczyć rolnika przed klęskami żywiołowymi". "

,,To będzie nasz pakt dla polskiej wsi i to można zrobić tylko z PiS. Taki pakt, gdzie pokażemy zobowiązania państwa wobec rolnictwa i rolników. Nie rolnictwa wobec państwa, ale państwa wobec rolników. Pokażemy też zobowiązania wielkich sieci, które kupują produkty rolnicze, wielkich producentów, którzy też kupują produkty rolne dla swojej produkcji, wobec polskiego rolnika, tak żeby wzmocnić pozycję polskiego rolnika" – mówił.

Zobacz też: Kaczyński: Jesteśmy reprezentantem polskiej wsi

,,Zadbaliśmy o to, aby na polską wieś wrócił należyty szacunek i staramy się, aby tego szacunku było jak najwięcej. Teraz troszczymy się o to, żeby zrealizować coś jeszcze ważniejszego, aby obok tego utrwalonego szacunku polska wieś miała przed sobą wspaniałą przyszłość" – podkreślał premier.

Dodał, że ta przyszłość rolnictwa będzie się wiązała z zapowiadanymi pomysłami i projektami.

,,To dla nas fundamentalne, aby realizować politykę, która jest dobrą polityką dla polskiej wsi, bo to, co jest dobre dla polskiej wsi, jest dobre dla Polski" – podsumował Morawiecki.

Wcześniej podczas tej konwencji prezes PiS Jarosław Kaczyński także zapowiedział, że "mniej więcej za pól roku będzie ostateczne spotkanie programowe", na którym PiS przedstawi program na kolejne lata dla polskiej wsi.

plan dla polskiej wsi

PAP/fot.MRiRW

 

swiatrolnika.info 2023