O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

12-12-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

Kaczyński: Jesteśmy reprezentantem polskiej wsi

Kaczyński

Jarosław Kaczyński podczas spotkania "Zgromadzenie Polskiej Wsi" podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi i jest z tego dumne.

Polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło, daliście radę w tym trudnym czasie – powiedział prezes PiS podczas przemówienia w Przysusze (woj. mazowieckie), zwracając się do rolników i mieszkańców wsi. Dodał, że "polska produkcja rolna zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe i rosnący eksport".

Kaczyński: Polskie rolnictwo nie zawiodło w trudnym czasie

"Dzisiejsze zgromadzenie nie jest przypadkiem. Jest wynikiem czegoś, co mówiliśmy od dawna, a co dzisiaj jest faktem. Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi. I jest z tego dumne. I ja jestem z tego dumny" – powiedział Kaczyński podczas spotkania "Zgromadzenie Polskiej Wsi".

Jak mówił, z polskiej wsi można być dumnym z powodu tego, co "w szczególności dzieje się w naszym kraju w tych ostatnich bardzo trudnych latach". 

"Otóż można powiedzieć – polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło, daliście radę w tym trudnym czasie" – powiedział prezes PiS.

Dodał, że "polska produkcja rolna zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe i rosnący eksport". 

"W tym roku powinien on wyraźnie przekroczyć 40 miliardów euro. To już naprawdę jest sporo. To jest wielkie osiągnięcie tego wszystkiego, co jest na polskiej wsi i wokół polskiej wsi" – powiedział Kaczyński.

Kaczyński

Jak mówił, "fundamentem tej machiny są polscy rolnicy, polskie gospodarstwa rolne i ziemia, którą uprawiają często od dziada pradziada". 

"To jest właśnie to, co tak bardzo wieś łączy z polską historią, bo jak już tutaj powiedziano 40 proc. Polaków mieszka na wsi, a jeszcze więcej ze wsi pochodzi" – powiedział szef PiS. Dodał, że Polska jest państwem, którego naród wywodzi się w ogromnej mierze ze wsi. 

"Stąd tradycja polskiej wsi, jej kultura, jest ogromnie ważna" – podkreślił.

Czytaj też: Kaczyński przekonuje rolników: My naprawdę dbamy o polską wieś

PAP/fot. Twitter

swiatrolnika.info 2023