Talk icon

Informacje

24-05-2022

Autor: Michał Rybka

Morawiecki wygrywa I turę... wyborów prezydenckich. Zadziwiający sondaż IBRiS

sondaż

Sondaż IBRiS dla Radia ZET przynosi ciekawe wyniki, ponieważ Morawiecki w kolejnych wyborach prezydenckich wygrałby w pierwszej turze.

Gdyby w kolejnych wyborach prezydenckich kandydatem PiS był Mateusz Morawiecki, wygrałby w pierwszej turze; mógłby liczyć na 33,8 proc. poparcia. Drugi wynik osiągnąłby Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 proc. wyborców – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Rafał Trzaskowski tuż za Mateuszem Morawieckim

W sondażu IBRiS dla Radia ZET badani byli pytani o to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę. "Gdyby w kolejnych wyborach prezydenckich kandydatem PiS był Mateusz Morawiecki, to wygrałby pierwszą turę" – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Premier mógłby liczyć na 33,8 proc. poparcia. Drugi wynik osiągnąłby Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 proc. wyborców. Trzecie miejsce – z wynikiem 10,6 proc. – przypadłoby Szymonowi Hołowni. Krzysztof Bosak mógłby liczyć na 7,1 proc. poparcia, a Władysław Kosiniak-Kamysz na 6,6 proc.

Poza pierwszą piątką wg. sondażu znaleźli się Robert Biedroń (4,1 proc.), Michał Kołodziejczak (1,7 proc.) i Zbigniew Ziobro (1,0 proc.). 4,7 proc. ankietowanych pytanych przez IBRiS nie wie jeszcze, na kogo oddałoby głos.

sondaż

Sondaż: Frekwencja wyborcza wyniosłaby prawie 66 proc.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 65,8 proc. uprawnionych do głosowania. 28,1 proc. deklaruje, że nie wzięłaby udziału w głosowaniu. 6,1 proc. nie wie, czy poszłaby zagłosować.

Sondaż IBRiS dla Radia ZET przeprowadzono w dn. 20-21.05 2022 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

Czytaj także: Sondaż: Zjednoczona Prawica traci władzę, mimo wzrostu poparcia

źródła:PAP/fot.twitterMorawieckiM

swiatrolnika.info 2023