Talk icon

Informacje

01-12-2022

Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki: Kryzys to szansa na wyjście z tarapatów

Kryzys

Kryzys to jednocześnie pewna szansa, nie można go przespać; daje możliwości wyjścia z ciosem z tych tarapatów, w które wpadliśmy – powiedział Mateusz Morawiecki 

Musimy bardzo mocno postawić na badania, rozwój, naukę – dodał. Jak podkreślił, Polska robi to w taki sposób, żeby opłacało się wszystkim w Polsce inwestować m.in. nie tylko w greendfield. Premier wziął udział w VII Kongresie Polskiego Kapitału.

Premier: Kryzys jest szansą dla Polski 

"Musimy bardzo mocno postawić na badania, na rozwój, na naukę, na wdrożenia. To coś, co staraliśmy się robić od lat. Zarówno w wydatkach absolutnych, jak i w procencie liczonym w stosunku do PKB, mamy najwyższe nakłady na badania i rozwój w historii III Rzeczypospolitej" – powiedział w czwartek premier.

Zdaniem szefa rządu "to jest i tak daleko za mało".

 "Dlatego stawiamy na ten rozwój poprzez naukę, poprzez edukację, poprzez wdrożenia, poprzez badania i jednocześnie zapraszając do tego kapitał" – mówił.

Jak dodał, Polska robi to w taki sposób, żeby opłacało się wszystkim w Polsce inwestować m.in. nie tylko w greendfield. 

"Przyciągamy supernowoczesne korporacje globalne, które tutaj, u nas transportują swoją technologię i my uczymy się przez osmozę, a jednocześnie wchłaniamy polskie rozwiązania, zaangażujemy polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, które przy okazji rosną, eksportują, tworzą wartość dodaną dla swoich właścicieli" – powiedział.

Kryzys

W ocenie premiera "właśnie w takim sprzężeniu zwrotnym" jest szansa na wyjście z tych wszystkich kryzysów.

"Kryzys to jednocześnie jest pewna szansa. Nie można – jak to się mówi w biznesie często – przespać kryzysu. Kryzys daje możliwości wyjścia z ciosem z tych tarapatów, w które wpadliśmy. Ja właśnie w taki sposób postrzegam te nasze polskie szanse, żebyśmy dobrze zrozumieli, odczytali trendy, które są wokół nas" – powiedział.

Czytaj też: Małe i średnie firmy nie przetrwają nadchodzącej zimy

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023