Talk icon

Informacje

21-07-2022

Autor: Karol Pepliński

Liban odmówił skradzionego ukraińskiego zboża. Popłynęło do Syrii

Liban

Rosyjskie statki do przewozu ładunków suchych ze skradzionym ukraińskim zbożem o łącznej wadze 54 000 ton miały trafić do portu w Bejrucie (Liban).

Jak informuje Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, władze libańskie zakazały ich rozładunku. W związku z tym statki zostały przekierowane do Syrii, do portów Latakia i Tartus.

Liban nie przyjął ukraińskiego zboża

Liban odmówił rozładunku statków „Matros Koshka” i „Matros Pozynych” firmy Crane Marine Contractor LLC, które przewoziły skradzione ukraińskie zboże. W związku z tym statki zostały przekierowane do Syrii.  Według ukraińskiego wywiadu w przyszłości planowane jest dostarczanie ukraińskiego zboża z terytorium Syrii ciężarówkami do innych krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

„Ponadto rosyjscy okupanci próbują odbudować port morski w Mariupolu. Przede wszystkim planowane jest nawiązanie połączenia z Rostowem nad Donem na eksport ukraińskiego metalu. Jednak poważnym problemem pozostaje niezdolność Rosjan do zapewnienia dostaw energii elektrycznej na potrzeby funkcjonowania portu” – dodała agencja.

Liban zboże

Czytaj też: Kiedy sprzedać zboże? WIR przedstawiło trzy strategie działania

agroportal.ua/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023