O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

22-08-2021

Autor: Emilia Gromczak

Kombajn New Holland – nowy wymiar żniw dzięki generacji CR

kombajn new holland generacja CR

Kombajn New Holland w najnowszej generacji CR gwarantuje rolnikom na całym świecie uzyskanie najlepszej w klasie jakości ziarna i słomy, dzięki łagodnej wieloprzebiegowej obróbce. Nowy kombajn CR10.90 to najmocniejsza i najwydajniejsza maszyna z serii CR, jaka dotychczas została stworzona. Posiada m.in. innowacyjne funkcje, takie jak systemy SmartTrax, IntelliCruise, IntelliSteer i Opti-Spread.

Kombajn New Holland w najnowszej generacji

40 lat temu New Holland zrewolucjonizował sposób prowadzenia żniw wprowadzając na rynek przełomową technologię Twin Rotor. Najnowsza generacja kombajnów CR kontynuuje tę tradycję rozwiązań rotorowych i gwarantuje rolnikom na całym świecie uzyskanie najlepszej w klasie jakości ziarna i słomy, dzięki łagodnej wieloprzebiegowej obróbce. Nowy New Holland CR10.90 to najmocniejsza i najwydajniejsza maszyna z serii CR. Kombajn New Holland ma całkowicie nową kabinę Harvest Suite Ultra, która stanowi wyznacznik ergonomii i komfortu. Dalsze zwiększenie wydajności zapewniają innowacyjne funkcje, takie jak systemy SmartTrax, IntelliCruise, IntelliSteer i Opti-Spread. W połączeniu z technologią Dynamic Feed Roll maszyny z serii CR to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie i wydajnych kombajnów na świecie. Kombajn CR10.90 napędzany jest najmocniejszym w branży silnikiem FPT Industrial Cursor 16 o mocy 653 KM, uhonorowanym tytułem “Diesel Engine of the Year 2014”. Rotory Twin Pitch pozwalają na zwiększenie wydajności do 10% w przypadku pracy w warunkach wysokiej wilgotności. Nowy model kombajnu posiada najniższy w branży współczynnik uszkodzonego ziarna na poziomie 0,1%. 

Komfort pracykombajn new holland generacja cr

Ten kombajn New Holland ma całkowicie nową kabinę, która została zaprojektowana tak, aby zagwarantować najwyższy komfort podczas pracy i niezrównaną ergonomię. Zwiększona do 3,7 m³ przestrzeń z powierzchnią przeszkloną 6,3 m², prawie 7% więcej niż w poprzednim modelu, oznacza więcej miejsca, a większe szyby pozwalają na wygodniejszą i bardziej precyzyjną pracę. Poziom hałasu o wartości zaledwie 73 dBA sprawia, że jest to nadal najlepiej wyciszona kabina dostępna na rynku. 

Kombajn New Holland Rekord – rekordowy zbiór pszenicy

15 sierpnia 2014 roku w miejscowości Wragby, w Wielkiej Brytanii kombajn New Holland CR10.90 wymazał z księgi GUINNESS WORLD RECORDS dotychczasowy rekord w zbiorze pszenicy w ciągu ośmiu godzin. Podczas próby kombajn zebrał 796,656 ton pszenicy w czasie poniżej 8 godzin, uzyskując w kontrolowanych warunkach maksymalną wydajność 135 ton/godzin. 

Sprawdź także: Kombajny John Deere serii T i S pod lupą

pol-agra.com/fot.pixabay.com 

swiatrolnika.info 2023