Talk icon

Informacje

21-06-2022

Autor: Karol Pepliński

Jak trwoga, to do Boga. Włoski arcybiskup zapowiada modlitwy o deszcz

modlitwy o deszcz

Włochy nawiedziła ogromna i bardzo dotkliwa susza. W tej sytuacji pomóc mogą tylko niebiosa. Metropolita Mediolanu arcybiskup Mario Delpini zapowiedział modlitwy o deszcz.

Susza panująca w dużej części Włoch jest szczególnie dotkliwa na północy, w tym również w Piemoncie, ale obejmuje powoli centralne rejony kraju. Poziom wody w rzece Pad jest najniższy od siedmiu dekad. W niektórych włoskich gminach rozważa się możliwość racjonowania wody.

Modlitwy o deszcz pomogą?

Archidiecezja mediolańska poinformowała we wtorek, że modlitwy o deszcz odbędą się w sobotę w trzech kościołach i odmówione zostaną w intencji przeżywających trudności rolników oraz ich rodzin. Jak wyjaśniono, będzie to różaniec "o dar wody, jej mądre wykorzystanie i w intencji tych, którzy przeżywają dramat z powodu braku zasobów wodnych".

Susza panująca w dużej części Włoch jest szczególnie dotkliwa na północy, w tym również w Piemoncie, ale obejmuje powoli centralne rejony kraju. Na dużych obszarach deszcz nie padał od trzech miesięcy. W stołecznym regionie Lacjum od poniedziałku obowiązuje stan klęski. W niektórych włoskich gminach rozważa się możliwość racjonowania wody.

modlitwy o deszcz

Czytaj też: Susza we Włoszech szaleje! Ponad 2 miliardy euro strat

PAP/fot.pixabay

 

swiatrolnika.info 2023