Talk icon

Informacje

07-04-2022

Autor: Emilia Gromczak

IMGW: W czwartek możemy spodziewać się ciepła oraz deszczu

Brak grafiki

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik zapowiedział, że w czwartek będzie ciepło w całym kraju, od 12 do 18 stopni Celsjusza.

W czwartek wystąpi zarówno ciepło, jak i deszcz. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami będzie padał przelotny deszcz. Na wschodzie będzie mało opadów, ale tam mogą wystąpić burze. Najbardziej intensywne opady deszczu będą związane z frontem atmosferycznym, który będzie przemieszczał się z północnego zachodu na zachód.

Pogoda we czwartek

"W czwartek będzie ciepło w całym kraju, od 12 do 18 stopni Celsjusza. Przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny spowoduje opady deszczu i lokalnie burze" – powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami będzie padał przelotny deszcz. Na wschodzie będzie mało opadów, ale tam mogą wystąpić burze. Najbardziej intensywne opady deszczu będą związane z frontem atmosferycznym, który będzie przemieszczał się z północnego zachodu na zachód. Na Pomorzu Gdańskim spadnie do 10 mm na metr kwadratowy.

Według synoptyka IMGWtemperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na północy, oraz 15 stopni w centrum, do 18 stopni na krańcach południowo-wschodnich.

Wiatr umiarkowany i dość silny w porywach do 65 km/h, a na zachodzie i północy do 80 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

IMGW czwartek

IMGW: W nocy zachmurzenie

Synoptyk IMGW przekazał, że w nocy wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy przechodzące w deszcz ze śniegiem miejscami śnieg. Prognozowana suma opadów do 10 mm na północnym wschodzie oraz południu Małopolski, wysoko w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Miejscami burze.

Temperatura minimalna od 1 do 3 stopni na północnym zachodzie, 3 stopni na Suwalszczyźnie, 4 stopni w centrum a na Podkarpaciu do 7 stopni Celsjusza.

Wiatr silny, porywisty w całym kraju, w porywach do 90 km/h. Nad morzem średnia prędkość wiatru będzie osiągać 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, a w Karpatach do 130 km/h. Wysoko w Tatrach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź również: Pogoda w marcu i kwietniu będzie lepsza niż w ostatnich latach

PAP/fot.pixabay.com

swiatrolnika.info 2023