Talk icon

Informacje

13-07-2022

Autor: Karol Pepliński

IMGW: Środa słoneczna niemal w całym kraju. Deszcz tylko na wschodzie

imgw

Synoptyk IMGW Kamil Walczak prognozuje, że środa powinna być słoneczna niemal w całym kraju. Tylko na północnym wschodzie zachmurzenie i deszcz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że Europa Wschodnia i północna będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Reszta kontynentu pozostanie w zasięgu wyżów. Wschodnia i północno-wschodnia Polska będzie pod wpływem niżu znad Białorusi, reszta kraju stopniowo znajdzie się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza IMGW na środę

Synoptyk IMGW dodał, że w środę "po południu na Wybrzeżu i Pomorzu może spaść słaby deszcz". Kamil Walczak zaznaczył, że wieczorem na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów.

Prognoza synoptyczna przewiduje temperaturę maksymalną 19-20 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, w centrum ok. 26 st. C, najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie termometry wskażą do 28-29 stopni. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, na wschodzie kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

,,W nocy pogodnie, słabe opady deszczu jedynie na północy kraju. Temperatura minimalna od 11-12 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, reszta kraju 13-16 stopni, do 17 st. C lokalnie na południu" – wskazał synoptyk IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie i zachodzie w porywach do 50 km/h. Na ogół z zachodu.

imgw

Czytaj też: Jeszcze większe upały we Włoszech. Temperatura sięgnie nawet 45 stopni

PAP/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023