PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 12 i 13 lipca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 12 i 13 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-12 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody na najbliższe dwa dni nie jest optymistyczna. Spodziewajmy się zachmurzenia oraz przelotnych opadów i burz.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północno-zachodnia oraz wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz nad Białorusią i związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Litwą i na krańcach północno-wschodnich zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Jedynie krańce zachodnie pozostaną na skraju wyżu znad Niemiec. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na wtorek

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. We wschodniej połowie kraju opady deszczu, gdzieniegdzie także burze. W szczytowych partiach Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północnym wschodzie opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tu prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 40 mm. Na południowym wschodzie lokalne burze i tu prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm.

Prognoza pogody wskazuje, że temperatura maksymalna na wschodzie, w rejonach podgórskich Karpat i na Półwyspie Helskim wahać się będzie od 15 do 20 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 21 do 25 stopni. Wiatr umiarkowany, na północy także dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na północnym wschodzie porywy wiatru do 85 km/h, na wschodnim wybrzeżu i w Sudetach do 70 km/h, w burzach do 65 km/h oraz w Karpatach do 60 km/h.

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe tylko gdzieniegdzie umiarkowane i tu bez opadów. Na pozostałym obszarze prognoza pogody przewiduje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Na północnym wschodzie deszcz o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tu prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 25 mm. Temperatura minimalna od 12 do 17 stopni, a w rejonach podgórskich od 9 do 11 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i wybrzeżu dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na wschodzie porywy wiatru do 80 km/h, w Tatrach i Sudetach do 70 km/h oraz w Beskidach i Bieszczadach do 65 km/h.

Prognoza pogody

W środę temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C

W środę na zachodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże i tu przelotne opady deszczu. Prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów wyniesie do 12 mm na krańcach północno-wschodnich. Temperatura maksymalna na wschodzie, wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat od 19 do 24 stopni i na pozostałym obszarze od 25 do 28 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i wschodzie porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Tatrach i Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Beskidach i Bieszczadach do 65 km/h oraz na północnym wschodzie do 60 km/h.

We wtorek, w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna 21 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy prognoza pogody przewiduje zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu.

W środę w Warszawie temperatura minimalna 16 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane. Zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 stopni. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Czytaj też: Jeszcze większe upały we Włoszech. Temperatura sięgnie nawet 45 stopni

PAP/fot.Pixabay