Talk icon

Informacje

17-01-2023

Autor: Polska Agencja Prasowa

Henryk Kowalczyk zapowiada: Rząd szykuje zieloną ewolucję na wsi

Henryk Kowalczyk zielona ewolucja

Planujemy liczne programy wspierające rozwój źródeł odnawialnych oraz biogazowni na terenach wiejskich i w rolnictwie – zapowiedział Henryk Kowalczyk.

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" przewidywał, że prawdopodobnie to fotowoltaika będzie cieszyła się największym powodzeniem

Henryk Kowalczyk: Planujemy liczne programy wspierające OZE

Jak pisze dziennik, rozwój produkcji biogazu i biometanu, drugie życie dla spółdzielni energetycznych na wsi, upowszechnienie OZE, przede wszystkim fotowoltaiki, na obszarach wiejskich – takie mają być efekty działań planowanych przez rząd.

"Rząd szykuje zieloną ewolucję na wsi. Planujemy liczne programy wspierające rozwój OZE na terenach wiejskich i w rolnictwie. Chodzi o wsparcie dla rozwoju biogazowni, fotowoltaiki, magazynów energii i energii wiatrowej" – wylicza w rozmowie z "DGP" wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Henryk Kowalczyk zielona ewolucja

Jak przewiduje, prawdopodobnie to fotowoltaika będzie cieszyła się największym powodzeniem. Deklaruje też wsparcie dla powoływania spółdzielni energetycznych.

Przypomnijmy, że podczas niedawnej V Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, środowisko, rolnictwo" Henryk Kowalczyk zachęcał, by rolnicy zainteresowali się zarówno inwestycjami związanymi z odnawialnymi źródłami energii, jak i łączeniem ich.

"Rolnictwo jest dobrym miejscem do tego, aby energię odnawialną rozwijać” – mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Zobacz także: Kowalczyk: Rolnictwo jest dobrym miejscem, by rozwijać energię odnawialną

PAP/fot.Twitter/Pixabay

swiatrolnika.info 2023