Talk icon

Informacje

14-08-2022

Autor: Mateusz Chrząszcz

Halogeny ledowe do ciągnika. Czy są lepsze od klasycznych?

Halogeny ledowe do ciągnika

Każdy traktor jest fabrycznie wyposażony w światła robocze, które mają zapewnić komfort pracy, ale czy warto inwestować Halogeny LEDowe do ciągnika?

Żarówki halogenowe były pierwotnie montowane do starych i nowych ciągników, ale obecnie możemy zamówić (oczywiście za odpowiednią dopłatą) żarówki LEDowe. Światło emitowane przez lampę roboczą powinno nie tylko „świecić”, ale też dawać światło, które nie będzie męczyć wzroku podczas pracy. Oświetlenie naszych ciągników ułatwia nam nocne prace w terenie. Jednakże, czy warto wybrać światło robocze  LED czy halogenowe do ciągnika?

Charakterystyka halogenów

Lampy z żarówkami halogenowymi zużywają znacznie więcej energii niż oświetlenie LED. Ponadto lampy halogenowe są większe od diod LED, emitują mniej światła i są mniej odporne na wstrząsy, co niestety w terenie jest nieuniknione. Halogeny ledowe do ciągnika pod tym względem mają więcej zalet.

Halogenowe reflektory robocze do ciągników emitują naturalne kolory, które są łagodne dla oczu. Są bardzo mocne, wydajne i mają długą żywotność. Świetnie nadaje się do kombajnów, traktorów, traktorów i innych maszyn. Dużą zaletą halogenów jest również to, że jeśli lampa ulegnie awarii, prawdopodobnie wyłączy się tylko żarówka. Wymiana kosztuje 5 zł, a cała „naprawa” zajmuje około godziny.

Halogeny ledowe do ciągnika

Halogeny ledowe do ciągnika – jakie mają wady

Dla wielu rolników jednym z najważniejszych czynników przy wyborze reflektora roboczego jest  cena. Halogeny ledowe do ciągnika można zakupić do samodzielnego montażu w cenie całej lampy halogenowej. Jak pokazano powyżej, diody LED mają wiele zalet w porównaniu z halogenowymi lampami roboczymi (przede wszystkim oszczędzają energię elektryczną i zapewniają lepsze oświetlenie w miejscu pracy).

Zalecamy bezpośrednie porównanie przed podjęciem decyzji o zakupie. Różnicę widać na powyższym obrazku.

Czytaj również: Powstanie ciągnik na amoniak. Obiecujący projekt wynalazców z USA

Agrofakt.pl /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2022