Talk icon

Informacje

21-07-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Dziecko zginęło przygniecione przez zboże. Tragedia podczas żniw

Dziecko

9-letnie dziecko zmarło na skutek przysypania przez zboże podczas prac polowych. Olbrzymia tragedia w austriackim Salzburgu.

Czas żniw to pracowity okres dla rolników, którzy większość dnia spędzają na polach. Często dzieci im  pomagają, albo bawią się w pobliżu zapracowanych rodziców, tak jak dwójka chłopców z Austrii. Byli oni zaabsorbowani zabawą na przyczepie ze zbożem w czasie jego załadunku, kiedy doszło do tragedii.

9-latek walczył o życie, gdy sypały się na niego tony ziarna

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 18 lipca. Dwójka chłopców w wieku 8 i 9 lat pochłonięta była zabawą na farmie znajdującej się w regionie Flachgau w austriackim Salzburgu. Podczas gdy rolnicy przesypywali zboże, chłopcy znajdowali się na przyczepie z ziarnem. Wówczas doszło do wypadku, w wyniku którego starsze dziecko zmarło.

Nikt początkowo nie zauważył, że dzieci ześlizgnęły się w dół w okolice zsypu przyczepy, z której przesypywano zboże. Nikt też w pierwszej chwili nie dostrzegł, że wytworzona siła ssąca wciągnęła do zsypu 9– letniego chłopca, który rozpoczynał wówczas walkę o swoje życie. Ponieważ w wyniku zatkania odpływu przez ciało dziecka, zboże nie mogło wydostać się z przyczepy, zaczęło przygniatać uwięzionego młodego człowieka.

Dziecko

Wydobyto dziecko spod zboża, ale było już za późno

Kiedy rolnik nareszcie pojął, co się wydarzyło, od razu rozpoczął akcję ratunkową. Wydobył dziecko spod przygniatających je ton ziaren i po zawiadomieniu pogotowia ratunkowego, zaczął reanimację nieprzytomnego chłopca, który nie wykazywał żadnych funkcji życiowych. Po pewnym czasie na miejsce zdarzenia dotarł helikopter ratunkowy i zabrał 9– latka do szpitala. Niestety, jeszcze tego samego dnia w okolicach północy stwierdzono zgon dziecka. Młodszy z chłopców przebywających na feralnej przyczepie nie odniósł żadnych obrażeń.

Dramat w Salzburgu powinien skłonić do refleksji nad podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas prac polowych. Wypadki z udziałem najmłodszych nie należą niestety do rzadkości.

Czytaj również:Tragiczny wypadek na polu. Wał rolniczy przejechał 5-letnie dziecko

Tygodnik–rolniczy /fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023